Filtr wewnętrzny Tetra in 800

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Iga P.
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2019 22:05
Lokalizacja: Skoczow

Filtr wewnętrzny Tetra in 800

Post autor: Iga P. »

Witajcie, kupiłam dziś filtr wewnętrzny Tetra in 800. Wszystko zamontowałam zgodnie z instrukcja, niestety filtr puszcza bąbelki tylko przez kilka sekund na wszystkich poziomach ustawianej siły filtrowania. Próbowałam wszystkiego poddaje się. Pomocy
Każdy człowiek zasługuje na druga szanse tylko czasem szansa nie zasługuje na człowieka ...
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

A do czego Ci te bąbelki są potrzebne?
Obrazek
[126L] Dżungla
Iga P.
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2019 22:05
Lokalizacja: Skoczow

Post autor: Iga P. »

Chmmm, może do napowietrzania wody. Tosz to filtr z napowietrzaniem
Każdy człowiek zasługuje na druga szanse tylko czasem szansa nie zasługuje na człowieka ...
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Chodzi z grubsza o to, ze samo falowanie tafli wody wystarcza. Napowietrzanie przydaje się w kilku przypadkach (np. dekoracja na potrzeby człowieka, trzeba mieć wyjątkowych mieszkańców, albo wspomaga się leczenie) i zazwyczaj nie jest potrzebne.
Jak w Twoim akwarium będą mieszkać „normalne” rybki, to napowietrzanie w sposób wymuszony „wężykiem” jest zbędne.

Możesz zareklamować filtr, albo nie przejmować sie tematem. Ja tam nie montowałem takiego napowietrzania, ani się nawet za niego nie zabierałem (np dlatego, że ustalam poziom pH za pomocą podawania CO2 zamiast tlenu)

Może gdzieś masz zagięty ten wężyk? Albo łapie wodę? On jest taki krótki kikutek?
Obrazek
[126L] Dżungla
Iga P.
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2019 22:05
Lokalizacja: Skoczow

Post autor: Iga P. »

Tak krótki kilutek. Znajduje się nad woda. Nie ma szans by sie zalewał. Mam akwarium 100 L mam w nim 6 endlerkow, 6 neonkow, 3 gupiki, 2 płatki, glonojada i 4 młode chyba płatki. Chyba normalne rybki 🙈🙈
Każdy człowiek zasługuje na druga szanse tylko czasem szansa nie zasługuje na człowieka ...
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

No to musisz podjąć decyzję co do filtra. Tam chyba nie ma co źle połączyć.

Co do rybek, to np neonki są z kompletnie innego biotopu. Ich naturalne środowisko jest odmienne od parametrów naszej kranówki... ale to inny temat.
Obrazek
[126L] Dżungla
ODPOWIEDZ