[25l] Aquael leddy set 40 akcja ratowanie bojka!

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

barry_1
Posty: 26
Rejestracja: 05 maja 2019 13:51
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: barry_1 »

AlisonLaurentis pisze:Akwarium mi się bardzo podoba. Fajnie, że ktoś wreszcie trzyma bojownika w ok warunkach. Ja osobiście bym jeszcze okleiła zanim byłoby pełne akwarium czarnym tłem z zewnątrz.
Dziękuję! moim celem było uratowanie tego zwierzaka i rad jestem że cel został osiągnięty, acz były głosy że 25l to za mało... w przyszłości na pewno będzie więcej 8) Co do tła to aktualnie jest niebieskie, niemniej żaden problem sprawdzić jak będzie prezentować się czarne - muszę sprawdzić czy córka ma jeszcze czarne kartki w tym formacie 8) Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

Najlepiej byłoby po testach,ale to musiałbyś dokupić więcej testów (na pierwiastki które potrzebują rośliny),ale ja ci z tym zbytnio później nie pomogę,bo aż taki czarnoksiężnik to nie jestem :P.
barry_1
Posty: 26
Rejestracja: 05 maja 2019 13:51
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: barry_1 »

dziś bojek przywitał mnie w taki o to sposób... jako że nie wiedziałem o co chodzi szybko w internecie znalazłem odpowiedz. Mam tylko nadzieję, że nie bierze mnie za samicę 8)

Obrazek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Stroszenie kołnierza to jest reakcja również wobec rywala...

W dużej mierze oznacza to również wstępną obronę terytorium, więc w Twoim akwarium jest mu dobrze, skoro chce go bronić.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
barry_1
Posty: 26
Rejestracja: 05 maja 2019 13:51
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: barry_1 »

BARA pisze: W dużej mierze oznacza to również wstępną obronę terytorium, więc w Twoim akwarium jest mu dobrze, skoro chce go bronić.
i to jest dobra wiadomość... i oby tak pozostało :D
barry_1
Posty: 26
Rejestracja: 05 maja 2019 13:51
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: barry_1 »

jutro bądź w sobotę podmiana wody i tak się zastanawiam czy podcinać rośliny...? niemniej odnoszę wrażenie, iż bojkowi taki stan rzeczy bardzo odpowiada.

Obrazek

Obrazek
barry_1
Posty: 26
Rejestracja: 05 maja 2019 13:51
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: barry_1 »

Witam! kolejny tydzień, kolejna podmiana wody, roślinki pozostały nie przycięte... dziś odniosłem wrażenie, iż bojek mocno się zestresował podmianą wody a to dlatego, że przenoszę go do "szklanki" na ten czas - nie wiem czy postępuję właściwie w tym przypadku? Ponadto od paru dni zauważyłem że zaczął inaczej jeść tj. do tej pory granulki chwytał i już nie wypluwał, teraz przeżuje, wypluje, i jak już się ze wszystkimi w ten sposób rozprawi to zajada bezpośrednio z dna... tu jednak pojawia się problem bo "błyskawicznie" w to miejsce przybywa ślimak i (chyba) też to zajada.

Testy wody zamówione jakby co, powinny w tygodniu być już u mnie. Ponadto zamówiłem karmnik automatyczny gdyż niebawem wakacje i prawdopodobnie dwutygodniowa nieobecność się szykuje. Pozdrawiam!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Czy Ty podmieniasz całą wodę?
Obrazek
[126L] Dżungla
barry_1
Posty: 26
Rejestracja: 05 maja 2019 13:51
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: barry_1 »

Raori pisze:Czy Ty podmieniasz całą wodę?
nie, 6 litrów tylko...
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

A po co przenosisz bojka do szklanki podczas podmiany wody? To duży stres dla ryby, większy niż pływanie w akwarium podczas podmiany części wody.

Nigdy tak nie rób!
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Biniu
Posty: 217
Rejestracja: 22 lis 2018 19:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Biniu »

Dokładnie. Każde odlowienie, przenoszenie ryby to dla niej masakryczny stres.
Wyobraź sobie, że przychodzą obcy ludzie, biorą cię za fraki i przenoszą w nieznane miejsce. Tak czuje się ryba, a nawet gorzej, bo jej instynkt podpowiada, że zaraz coś ja pozre.

U siebie podczas podmian wody nie zauważyłem by Bojowniki jakoś się stresowaly. Pływają w około ręki zaciekawione co się dzieje.

Także nie rób tak kolego, bo zameczysz Bojka.
barry_1
Posty: 26
Rejestracja: 05 maja 2019 13:51
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: barry_1 »

BARA pisze:Nigdy tak nie rób!
Biniu pisze:Także nie rób tak kolego, bo zameczysz Bojka.
Tak, teraz już na pewno tak nie zrobię... cóż, błędy początkującego :?

a wracając do sposobu jedzenia, który przytoczyłem powyżej - to normalne że rybki tak "wydziwiają", czy coś mu w tej karmie nie pasuje?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Ile można jeść ciągle ten sam granulat?, sam byś wydziwiał :D
Ślimak posprząta po bojku i zje co zostanie, a jegomości postaraj się zróżnicować dietę, spójrz na mrożonki- bojkowi powinny się spodobać: solowiec, czarny komar, szklarka....
Biniu
Posty: 217
Rejestracja: 22 lis 2018 19:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Biniu »

A ja polecam oprócz mrozonek robale liofilizowane. Sa w 99,9% bezpieczne :)
Moje Bojki bardzo lubią granulat dla Betta od Hikari, a daje im jeszcze właśnie liofilizowane ochotke, tubifex, artemie, oczlik, kryl i spiruline w płatkach.
barry_1
Posty: 26
Rejestracja: 05 maja 2019 13:51
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: barry_1 »

Pytanie zadałem w innym wątku ale z uwagi na brak odzewu zadam je rownież tu. Otóż niebawem wakacje i dwutygodniowa nieobecność w domu (nie pierwsza i nie ostatnia) przez co noszę się z zamiarem kupna karmnika autmatycznego Tetra MyFeeder, niemniej nie wiem czy dla jednej ryby nie będzie to przerost formy nad treścią... czytam też o wszelakim pożywieniu "wakacyjnym" ale zdania w internecie są skrajnie podzielone - co Wy o tym sądzicie? no i znowu czy taka dwutygodniowa "kostka" dla jednej ryby to akurat nie będzie zbyt dużo? nadmienię, iż w tym przypadku nie patrzę na koszta więc proszę o podpowiedź co przy mojej obsadzie 8) lepiej się sprawdzi. Z góry dziekuję i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ