[25l] Aquael leddy set 40 akcja ratowanie bojka!

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

barry_1
Posty: 26
Rejestracja: 05 maja 2019 13:51
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: barry_1 »

no to „klops” straszny... teraz brak czasu niestety ale z początkiem września wystartuje na nowo ze zbiornikiem... tu pytanko: czy wspomniane zarodniki nie przeniosą się wraz z samą rybą tudzież ślimakiem? oraz jaki jest przyczynek takiej plagi? samo to się rozwinęło na skutek niewłaściwej pielęgnacji zbiornika czy dostało się z zewnątrz?
pamparampam
Posty: 83
Rejestracja: 13 sty 2018 18:03
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: pamparampam »

A ja jednak polecam Tobie preparat chemiclean zamiast restatru. Chemiclean jest niezwykle skuteczny na sinice a rozważoną porcję na Twoje akwarium (38 mg) kupisz za niecałe 2 zl. na znanym serwisie aukcyjnym. Kup od razu 3-4 aby mieć na wszelki wypadek na poźniej. Restart i odkażanie akwarium to sporo pracy a nie daje gwarancji że sinice nie pojawią się znowu z tego samego powodu, dla ktorego się pojawiły.
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Mogło się przywlec nawet "z powietrza". Spróbuj może najpierw tak jak pamparampam pisze z chemiclean, jeśli koszt nie jest duży to zaoszczędzisz sobie roboty i kosztów na dłuższą metę. Jak będzie nawracać to nie będzie wyjścia i restart.
barry_1
Posty: 26
Rejestracja: 05 maja 2019 13:51
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: barry_1 »

no to „klops” straszny... teraz brak czasu niestety ale z początkiem września wystartuje na nowo ze zbiornikiem... tu pytanko: czy wspomniane zarodniki nie przeniosą się wraz z samą rybą tudzież ślimakiem? oraz jaki jest przyczynek takiej plagi? samo to się rozwinęło na skutek niewłaściwej pielęgnacji zbiornika czy dostało się z zewnątrz?
wężowakolumna
Posty: 204
Rejestracja: 12 kwie 2019 15:45
Lokalizacja: jarosław

Post autor: wężowakolumna »

Przecież tu na forum i nie tylko tu jest przedstawiony sposób z Borasolem i Urofuragninum na sinice - wg. relacji skuteczny na milion procent....
barry_1
Posty: 26
Rejestracja: 05 maja 2019 13:51
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: barry_1 »

Witam, już prawie miałem robić restart jak zauważyłem iż sinice same zaczęły ustępować... tak to przynajmniej na tę chwilę wygląda. Czyniłem regularne podmiany wody dodając zawsze K+, oraz dwa razy starałem się jak najdokładniej mechanicznie oczyścić zbiornik tj. wyjąłem rośliny i aparaturę po czym wszytko dokładnie obmyłem. Raz zrobiłem zaciemnienie na cztery doby... Po tych zabiegach sinice po tygodniu znowu otuliły mi rośliny po czym po kolejnym znikły. Fakt, widać tu i ówdzie jeszcze co nieco, niemniej jest wyraźnie lepiej. Ponadto ślimak miał "korektę lakieru" bo już mocno porósł. CDN.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Jak wyhodować takiego ślimaka ze stylowym glonem na muszli? Dla mnie pierwsza klasa.
ODPOWIEDZ