Czy warto pakować do awkarium drugie stado kirysków?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
damianKr
Posty: 97
Rejestracja: 31 mar 2019 19:42
Lokalizacja: Kraków

Czy warto pakować do awkarium drugie stado kirysków?

Post autor: damianKr »

Cześć,

Myślicie, czy warto pakować do akwarium drugi gatunek kirysków?

Obecnie w akwarium 200L posiadam 8 małych kirysków panda. Fajnie wygląda stadko jednak na chwile obecną trochę się gubią w akwarium 200L.

Nie są to jedyne denne ryby ponieważ posiadam również 4 zbrojniki, dwa niebieskie i dwie odmiany złote. Jednak co do zbrojników to zastanawiam się czy ich nie oddać jak podrosną.

Chciałbym jeszcze na dno dokupić trochę kirysków tylko zastanawiam się czy lepiej zwiększyć ilość pand czy sprawić sobie nowe stadko np. 4 pstre, spiżowe lub sterby.

Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Zdecydowanie powiększyć stadko kirysków panda.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
AlisonLaurentis
Posty: 46
Rejestracja: 20 kwie 2019 11:40
Lokalizacja: Suszec

Post autor: AlisonLaurentis »

Dokupiłabym kilka kirysków panda.
damianKr
Posty: 97
Rejestracja: 31 mar 2019 19:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: damianKr »

Czyli nie ma opcji na drugie stadko? No dobrze wyrównam liczbę pand do 12 sztuk. Miałem nadzieję na jakieś stadko sterby lub pstrych ale faktycznie jak urosną to może dziwnie wyglądać takie dwa stada.
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

damianKr tak jak już powyżej zostało napisane, lepiej zwiększyć liczebność grupy kirysków, które już masz w akwarium. Mieszanie gatunków nie jest atrakcyjne ani dla oka, ani dla samych ryb. Wiem, sprawdzałem (sklepowe Kenai i odłowione Ehrhardti). Pierwsze do dziś są w moim akwarium (btw. najstarsze ryby jakie mam, od zawsze w moim LT), drugie oddałem koleżance, która nie miała żadnych ryb dennych (tylko żałobniczki, zwinniki i skalary).
ODPOWIEDZ