[168l] by MarJan ><(("> ><(((*>

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Mike122
Posty: 175
Rejestracja: 28 gru 2019 16:10
Lokalizacja: Konin

Re: [168l] by MarJan ><(("> ><(((*>

Post autor: Mike122 »

U mnie Ikoli nic nie słyszę mimo, że jest na zewnątrz :)
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Re: [168l] by MarJan ><(("> ><(((*>

Post autor: Raori »

Zawsze taki duży chciałem mieć.
Obrazek
[126L] Dżungla
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: [168l] by MarJan ><(("> ><(((*>

Post autor: MarJan »

Ikola ucichła.
tak daję znać, bo minął czas
kamyki dodane jakby kto zauważył- to akcent tegorocznego urlopu- pozbierałem z plaży, nie wpływają na twardość- tydzień moczyły się w RO i nic
https://www.youtube.com/watch?v=m_e0cCn ... e=youtu.be
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: [168l] by MarJan ><(("> ><(((*>

Post autor: grzesi3k »

Ladnie ci trawniczek zarasta, chyba wiecej swiatla jest?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: [168l] by MarJan ><(("> ><(((*>

Post autor: MarJan »

Trawniczek jest dziki i nie zamierzony, ale pożądany :)
"Heniek" gdzieś tam z pierwszych wpisów tematu zawędrował na przód i sam się tak rozgościł, wcześniej rósł w górę bardziej, a teraz jakby "skarłowaciał" co mi odpowiada. Światło....od stycznia też gdzieś tam wcześniej wpis był, że dla sprawdzenia i ratowania trawki dałem jakieś ustrojstwo i tak zostało- szybę czasem pyli, nie wiem czy nie przez to, ale też może dzięki temu "Henryk" zachowuje się na przodzie tak jak jest.

Kryptokoryny teraz nieciekawie wyglądają, bo na urlopie jak mnie nie było to limnofilia zabrała całe światło i sporo liści "krypty" poszło w śmietnik, ale ogólnie to mi się podoba- te zdjęcia po prostu są beznadziejne i w realu akwa wygląda lepiej - tak, "skromny jestem" ;) , ale tak na prawdę uważam :P
Awatar użytkownika
Nervil18
Posty: 59
Rejestracja: 13 kwie 2019 17:41

Re: [168l] by MarJan ><(("> ><(((*>

Post autor: Nervil18 »

Chciałem się dopytać o Twój filtr Fluval 206 czy u Ciebie też tak głośno chodzi ? A może to wcale nie jest głośno bo ja po prostu nie mam porównania .... I tylko wydaje mi się że jest głośno...
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: [168l] by MarJan ><(("> ><(((*>

Post autor: MarJan »

...jest głośno, bo mam porównanie z Ikola :(
też tak sobie mówiłem, że pewnie nie mam porównania i dlatego mi przeszkadza, ale jest głośny- burczy w swoisty sposób, kombinowałem z wygłuszaniem, ale i tak w ciszy denerwuje do czasu aż przywykniesz...

Obecnie, że mam 2 filtry to fluval działa tylko w ciągu dnia, kiedy nie przeszkadza, działa pod programatorem czasowym.
W przyszłości już żadnego fluvala- ikola tak :)
Awatar użytkownika
Nervil18
Posty: 59
Rejestracja: 13 kwie 2019 17:41

Re: [168l] by MarJan ><(("> ><(((*>

Post autor: Nervil18 »

w sumie mi tak bardzo nie przeszkadza bo i przy włączonym TV zasypiam lecz moja żona ma problem i chyba jednak zmienię :-(

Czy FILTR ZEWNĘTRZNY IKOLA - 150 wystarczy na 112l czy może lepiej większy FILTR ZEWNĘTRZNY IKOLA - 350 ?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: [168l] by MarJan ><(("> ><(((*>

Post autor: MarJan »

Jako, że to mój temat to pozwolę sobie zdać opinię....150 mały- wystarczający prawdopodobnie, ale mały- to tylko 1 kosz...masz "i250"- też wystarczy na pewno i już więcej miejsca na media filtracyjne....ale "i350" to tylko dwie dyszki więcej więc czemu nie...musisz przemyśleć- moc filtra można skręcić, ale też nie za dużo i teoretycznie im mniej wat tym cichszy filtr, choć oczywiście niekoniecznie...kwestia miejsca i wielkości filtra też bardzo istotna, a jeśli kiedyś zachce się większego szkła to też i większy filterek nie zawadzi mieć... :)
Awatar użytkownika
Nervil18
Posty: 59
Rejestracja: 13 kwie 2019 17:41

Re: [168l] by MarJan ><(("> ><(((*>

Post autor: Nervil18 »

MarJan napisz mi jeszcze jak wyglądało odmulani w twoimi poprzednim akwarium w którym miałeś piasek kwarcowy o gradacji 0.8~1.6mm , czy podczas odmulania sporo go trafiało do wężyka z tego powodu że jest drobny i lekki? Następne pytanie już dotyczy obecnego baniaczka, ile masz w nim ślimaków ampulari ? Napisze że ja kupiłem na początku 3 sztuki i jestem zaskoczony tym jak bardzo one brudzą zbiornik odchodami :-P
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: [168l] by MarJan ><(("> ><(((*>

Post autor: MarJan »

Poprzednie akwarium było moim pierwszym i jak to nowy, szukałem specjalnego odmulacza, usypałem podłoże ze skosem spadającym ku przedniej szybie, aby ewentualne nieczystości gromadziły się z przodu dla łatwiejszego czyszczenia itp....po krótkim czasie z odmulacza została rurka i wężyk, zbierałem tylko pobieżnie z góry co było widać, skos zniknął- uleżał się i rybki po swojemu wyrównały teren....obecnie nie odmulam ani pyłka- po prostu ściągam wodę i leję świeżą+ przycinka kiedy trzeba i wyławiam martwe zielsko, które zauważę przy karmieniu i podmiankach...a syfu jakos nie widać o.O

...ślimaków dokładnie ile mam nie wiem- mnożą się, kiedyś zbierałem te kokony, obecnie też nie bo jakoś mało który ślimak dożywa, by urosnąć do większych rozmiarów, ze 3 duże są na pewno i kilka małych....same znikają, choć jedzenia prawdopodobnie im nie brakuje, podejrzewam trochę krewetki czy tych maluchów czasem nie wyłapują, choć to dla mnie nieprawdopodobne, może nie dożywają i wtedy są konsumowane...
Juleczka2020
Posty: 34
Rejestracja: 14 sie 2020 14:22

Re: [168l] by MarJan ><(("> ><(((*>

Post autor: Juleczka2020 »

Piękne akwarium...
Dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Re: [168l] by MarJan ><(("> ><(((*>

Post autor: Raori »

No dalej jest cudne. Chociaż muszę przyznać, że do następnego akwa nie będę dawał trawy, tej wysokiej znaczy. Bo ta kilku centrymetrową na trawnik tak. I nauka z Twojego akwarium jest taka, ze im dłuższe szło, tyM ciekawsze.
Obrazek
[126L] Dżungla
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: [168l] by MarJan ><(("> ><(((*>

Post autor: MarJan »

Hej Raori :) stawiaj szkiełko, nie dawaj za długo czekać w galerii
Powywalałem znowu zielska, bo rybek nie było widać- teraz łyso, "trawniczek" znowu dostał bęcki....aj tam z nim :P
https://www.youtube.com/watch?v=rW7F8L2EpaI
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Re: [168l] by MarJan ><(("> ><(((*>

Post autor: Raori »

Nie teraz MarJan.
Twoje akwarium jest bardzo rybiaste. Ile masz tam tych śledzi już?
Obrazek
[126L] Dżungla
ODPOWIEDZ