Długość węży a zapowietrzanie się filtra

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Pusikiller
Posty: 6
Rejestracja: 24 maja 2019 17:35

Długość węży a zapowietrzanie się filtra

Post autor: Pusikiller »

Witam,
Czy to ,że wąż odprowadzający wodę z filtra jest trochę dłuższy niż ten ,który wodę z akwarium zasysa może powodować zapowietrzanie się filtra ?? Mam ogromny problem z wydajnością i zapowietrzaniem się filtra. Już próbowałem wszystkiego i tylko to mi przychodzi na mysl. Jednak nie wiem czy te 40 cm może powodować aż tak ogromne spadki wydajności i problemy z odpowietrzaniem

Pozdr.
Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

Zobacz czy węże się nigdzie nie zaginają, to często wpływa na przepływ.
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Myśle, że bardziej średnice wężów beda grały role niż długość. zapowietrzenie może wynikać z kilku rzeczy, wada konstrukcyjna, nie odpowietrzenie lub filtr zasysa wode z bąbelkami powietrza/CO2 i sie zapowietrza itd. Co to za SunSun, że taki zły?
Pusikiller
Posty: 6
Rejestracja: 24 maja 2019 17:35

Post autor: Pusikiller »

Ncf 1500.
Tutaj jest dziwna sprawa bo jak wyciągnę filtr na dwór i sprawdzam na wiadrze to na krótkim przewodzie bez problemu się odpowietrza i leci woda na kilometr. Kiedy podłączę filtr pod akwarium odpowietrzyć już go za choróbkę nie mogę przez co wydajność spada drastycznie. Można nim szarpać przechylać pompować i nic. Lewego powietrza nigdzie nie łapie problem jest w tym ,że filtr nie wiem dlaczego ale nie potrafi pozbyć się tego bąbla powietrza ,który zatrzymuje się gdzies w okolicy wlotu ssącego i idzie na tej reszcie wody co bokiem wpada. Dodam ,że powietrze nie jest zasysane z akwarium ponieważ widzę ,że wąż jest czysty podczas pracy pomijając oczywiście ten nieszczęsny " babel" .
Dla mnie rzecz dziwna wręcz z pogranicza magii xd
Pusikiller
Posty: 6
Rejestracja: 24 maja 2019 17:35

Post autor: Pusikiller »

Ok udało mi się nieco zaradzic. Okazało się ,że wszystkiemu winna była gąbka dana do akwarium ( jako filtr wstępny). Nie bardzo wiem co to ma do odpowietrzania nie mniej jednak ona była przyczyną teraz filtr chodzi tak jak powinien. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ