Turbo 500 do zbiornika 98l

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
adamn
Posty: 55
Rejestracja: 24 sty 2018 13:36
Lokalizacja: Żory

Turbo 500 do zbiornika 98l

Post autor: adamn »

Planuję w w najbliższym czasie wystartować zbiornik 98l (80x35x35).
Filtr musi być wewnętrzny, bo nie ma miejsca gdzie włożyć kubełek a kaskada odpada bo będę około 5-6 cm między akwarium a ścianą.
Zmodyfikowałbym go trochę i wziąłbym pojemnik turbo 1000.
Czy taki filtr da radę?

W drugim zbiorniku mam filtr turbo 1000 i wraz zbiornikiem na materiały sypkie ma około 31cm więc byłoby ciasno i obawiam się, że zrobi tam niezła pralkę w akwarium.
Awatar użytkownika
Dannyl
Posty: 17
Rejestracja: 27 maja 2019 14:04
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Dannyl »

Dać radę- mechanicznie powienien dać, tylko czy to będzie wystarczająca filtracja?
Cudów bym się nie spodziewał, kiedy założysz pojemnik z Turbo 1000 i wypełnisz go mediami...
A niewielki kubełek gdzieś w pobliżu może da radę postawić? To już zupełnie inny rodzaj filtra..

Zastanowiłbym się jeszcze na Twoim miejscu.

Pozdrawiam
Mateusz
brzankarium 200L
filtr Aquael Ultrakani 1000
lampa Nemo Light Aqua Fresh 54W/ cykl dobowy
grzałka Sunsun 200W
CO2 24h
UV 10W/ 3-4h
cyrkulator Sebo 3000L/h
adamn
Posty: 55
Rejestracja: 24 sty 2018 13:36
Lokalizacja: Żory

Post autor: adamn »

Niestety wszystko musi być w akwarium lub za nim a tu mam całe 5 cm :shock: przestrzeni.
Przyszła ta 500-ka ale jest taka biedna w porównaniu do 1000 a dodatkowo pojemnik z turbo 1000 wymaga większego odsunięcia od szyby.
Muszę to jeszcze przemyśleć.

Mam 2 warianty
- turbo 500 plus Aquael fan filter 1 który mam na stanie lub
-turbo 1000. Tu jest mały problem bo akwarium ma 35cm wysokości a filtr z dodatkowym pojemnikiem na materiały sypkie 31cm. Pytanie czy głowica może wystawać 2-3cm ponad poziom wody?
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Pytanie czy głowica może wystawać 2-3cm ponad poziom wody?
Może (jest tam uzwojenie wirnika, które jest chłodzone jednocześnie przez wodę), ja u siebie nie zauważyłem niepokojących objawów. Można jeszcze - aby obniżyć mocowanie filtra, dać krótszą gąbkę (pokombinować z rurką, na którą mocowana jest gąbka, nie musi to być ta rurka, można próbować dorobić inna, krótszą).
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ