Woda demineralizowana i zbiornik black water

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Szymon12345
Posty: 16
Rejestracja: 25 mar 2019 16:37

Woda demineralizowana i zbiornik black water

Post autor: Szymon12345 »

Witam.
Czy woda demineralizowana jest konieczna w akwarium black water?
Woda w moim kranie nie jest zbyt twarda, czy przy zalozeniu, ze obnize twardosc za pomoca armatki torfowej KH i GH do wskazan w okolicach 5, to moge sobie wredy odpuscic filtr RO?
A tak w ogole to po co obnizamy pH az tak mocno? Wiadomo, ze to naturalne srodowisko ryb, ale cos poza tym? Nie wiem, ryby zaczna zdychac, chorowac, pojawi sie wysyp glonow? O co chodzi, bo kazdy tylko pisze, ze woda z RO musi byc, ale po co to juz niekoniecznie.
goldi_
Posty: 1669
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Szymon12345 pisze:czy przy zalozeniu, ze obnize twardosc za pomoca armatki torfowej KH i GH do wskazan w okolicach 5, to moge sobie wredy odpuscic filtr RO?
Błędne założenie . GH nie obniżysz.
Wszystko zależy od tego jaką masz wodę w kranie . Jezeli w kranie masz GH w okolicy 10 to nie ma co świrować z RO. Niestety, większość kranówek to okolice GH 20 i w takiej, typowej sytuacji , bez RO raczej trudno.
Szymon12345 pisze:Wiadomo, ze to naturalne srodowisko ryb, ale cos poza tym? Nie wiem, ryby zaczna zdychac, chorowac, pojawi sie wysyp glonow?
No własni ez tego powodu - im bardziej Twoja woda będzie sie różniła od naturalnych parametrów tym łatwiej ryby będą zapadać na rózne dziwne choroby
Szymon12345
Posty: 16
Rejestracja: 25 mar 2019 16:37

Post autor: Szymon12345 »

Parametry mojej kranówki to:
GH 8
KH 5
pH 7,5

Czyli co? Teoretycznie sama armata torfowa powinna wystarczyć?
goldi_
Posty: 1669
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Zazdroszczę Ci takiej wody. Nawet dla wielu gatunków nic nie musisz robić ew. jakiś kwas,szyszki,armata itp
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Szymon12345 pisze:A tak w ogole to po co obnizamy pH az tak mocno? Wiadomo, ze to naturalne srodowisko ryb, ale cos poza tym? Nie wiem, ryby zaczna zdychac, chorowac, pojawi sie wysyp glonow? O co chodzi, bo kazdy tylko pisze, ze woda z RO musi byc, ale po co to juz niekoniecznie.
Poza dostosowaniem choć trochę wody wodociągowej do preferencji ryb i roślin, to nic konkretnego nie przychodzi mi do głowy - stosowanie RO to najprostsza metoda zmiany GH/KH/pH. Może nie pojawi się glon (on jest, był i będzie niezależnie od wody), ale dostosowując wodę poprawiasz warunki bytowania ryb w swoim akwarium (a przez to mogą mniej chorować, zauważ, że wszystkie źródła opisujące gatunek ryb podają takie parametry jak temperaturę, twardość i pH).
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ