[240l] Liczebność obsady - czy nie przesadzę?

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Szymon12345
Posty: 16
Rejestracja: 25 mar 2019 16:37

[240l] Liczebność obsady - czy nie przesadzę?

Post autor: Szymon12345 »

Witam.

Posiadam akwarium 240l z obsadą:
- otosek przyujściowy 5 szt.
- kirysek spiżowy - 12 szt.
- razbora klinowa 24 szt.
- gurami mozaikowe 4 szt.

Oprócz tego rosną jakieś ślimaki (przywleczone z roślinami) sztuk 3 z tego co się doliczyłem.
Rośliny to nurzaniec, żabienica amazońska, bakopa karolińska, żabienica szerokolistna.

Chciałbym dokupić jeszcze tylko z 10 szt. razbory. Pytanie czy jak to wszystko urośnie to nie będzie przerybienia? Czy można jeszcze coś dołożyć na taki litraż?

Temat przeniosłam do odpowiedniego działu i poprawiłam tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Obsady, MOD BARA
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Witaj, wydaje mi się, że obecna obsada wystarczy, to czy zbiornik "udźwignie" jeszcze 10 razbor zależy od samego zbiornika, jak dla mnie już masz dość tłoczno, wciskanie jeszcze czegoś to takie igranie z wydolnością akwarium, ale jak zielska masz sporo i jesteś spokojny o filtrację biologiczną to może...osobiście raczej bym zrezygnował.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Jakie są wymiary tego akwarium?
Pamiętaj, że gurami to ryby mocno terytorialne, szczególnie w czasie tarła.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Szymon12345
Posty: 16
Rejestracja: 25 mar 2019 16:37

Post autor: Szymon12345 »

wymiary: 120x40x50

Wiem o tym, docelowo chciałbym zostawić w akwarium 3 lub 4 samice i jednego samca gurami.
ODPOWIEDZ