Temperatura dla bojownika

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
lulus_the_lulek
Posty: 1
Rejestracja: 07 cze 2019 12:22

Temperatura dla bojownika

Post autor: lulus_the_lulek »

2 dni temu założyłem nowe akwarium dla bojownika. 25l, filtr, roślinki posadzone, trzeba tylko poczekać aż urosną, substrat pod żwirek, kryjówka w postaci rurki bambusa i kilka kamieni dragon stone dla dekoracji. Do filtra dałem trochę gąbki którą wziąłem z filtra z już dojrzałego akwarium i codziennie sprawdzam wodę żeby mojego podopiecznego nie zabić. Rybka na razie jest w kotniku w dojrzałym akwarium z gupikami w którym temperatura wynosi 25 stopni. Nie wiem na jaką ustawić w nowym, bo w internecie ciągle napotykam się na różne informacje i nie wiem w jakiej będzie się czuć najlepiej.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Proponuję 26°C (zbliża się lato i bez grzałki woda w zbiorniku może osiągać blisko 30°C- nie przejmuj się tym- bojek jest na prawdę ciepłolubny i nie powinno być z tym problemu, jedynie uważałbym aby nie spadało raczej poniżej 24°C), do bambusa raczej nie wpłynie by odpocząć, lepiej sprawdzą się rośliny pływające, np. wgłębka, pistia czy choćby rzęsa rosnąca w każdej "kałuży" u nas...wiesz, że bojownik to ryba labiryntowa i zalecana jest pokrywa czy choćby dość szczelnie dopasowana szyba nakrywowa- łapie powietrze zbad tafli i duża różnica temperatury wody i otoczenia może spowodować chorobę prowadzącą do śmierci.
Biniu
Posty: 217
Rejestracja: 22 lis 2018 19:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Biniu »

Z moich obserwacji wynika, ze 26*C jest idealnie.
ODPOWIEDZ