gupik plywa przy powierzchni

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Rapiicoc
Posty: 3
Rejestracja: 10 cze 2019 12:43

gupik plywa przy powierzchni

Post autor: Rapiicoc »

Witam jestem tu nowy jak i nie dawno rozpoczalem przygode z akwarystyka
Akwa dziala od 2 tygodni najpierw byly dwa gupiki a wczoraj wpuscilem 2 molinezje 2 neony i 2 brzanki, gupiki od wczoraj zaraz po wpuszczeniu resuty zaczely plywac pod powierzchnia jeden dzis padl drugi nadal pod powierzchnia
Co moze byc przyczyna za malo tlenu??? Tafla wody sie porusza
Akwa 30l tetra halfmoon
Grzalka 100 w
Filtr wewnetrzny z deszczownia od 50 do 100l
Postaram wrzucic jakies filmy i zdjecia
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Witaj, proszę:
http://www.akwaforum.pl/mapa.php
Trujesz teraz ryby azotynami, dowiedz się co to cykl azotowy i co jest nie tak u Ciebie z powyższego linka.
Ponadto masz za małe akwarium na wszystkie ryby, które wpuściłeś, przeczytaj w atalsie ryb ich wymagania.
Obecnie podmieniaj wodę najpierw połowę- dzisiaj jeszcze, następnie co 2 dni z 10l do czasu oddania ryb komu innemu, bo tym zbiornikiem nie stworzysz warunków i za długo nie pożyją- to taka moja rada.
Rapiicoc
Posty: 3
Rejestracja: 10 cze 2019 12:43

Post autor: Rapiicoc »

Link z filmem mojego akwa
https://m.youtube.com/watch?v=pTZno5zoMC8

Wyzej zamiescilem link z filmikiem mojego akwa, czyli jak kolega wyzej napisal za male akwarium do rybek?? Czyli co w zaistnialem sytuacji oddac ryby i Hodowac w nim krewetki, czytalem na wielu forach ze ludzie Hoduja w takich akwa bojowniki i gupiki z powodzeniem

Nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać użyj opcji "zmień". Posty połączyłam. MOD BARA
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem- małe akwarium nie jest bezpośrednią przyczyną obecnych kłopotów, tylko zatrucie- przez za małe akwarium ryby nie mają miejsca na prawidłowy rozwój, ponadto im mniej wody tym szybciej się brudzi "biologicznie"- nie chodzi o zanieczyszczenia widoczne dla oka, chociaż i to wkrótce zaobserwujesz trzymając żyworódki w takiej ciasnocie.

W 30l ludzie trzymają z powodzeniem jednego bojownika lub kilka sztuk gupika endlera- nie pawie oczko i nigdy razem- osobiście nie polecam rybek do 30l, no jeszcze ten jeden bojownik ujdzie...krewetki są super- kupiłeś krewetkarium to nie rób z tego na siłę rybkarium- nie uda się.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Przenoszę temat do prawidłowego działu.

Masz za małe akwarium na ryby, jakie w nim trzymasz. W tej chwili pływają w trującej wodzie, zanieczyszczonej ich wydalinami.
Mieszasz ryby o kompletnie odmiennych wymaganiach co do parametrów wody.

Podmień 50% wody i podmieniaj nieco codziennie do momentu oddania ryb.

Poczytaj o podstawach akwarystyki i o wymaganiach gatunków ryb jakie chcesz trzymać.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Rapiicoc
Posty: 3
Rejestracja: 10 cze 2019 12:43

Post autor: Rapiicoc »

Czyli mam rozumiec ze w wiekszym akwarium sytuacja by nie zaistniala???
Przeciez ryby tez brudza i woda moze byc przez to „nieodpowiednia“
Jak mozna sobie z tym radzic azotynami itd czysic podloze regularnie, podmieniac wode. Pytam na przyszlosc jak bede mial wieksze akwa bo jak sie przekonaöem obecne nie zdaje egzaminu
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

W większym akwarium masz więcej wody gdzie gówna i szczochy ryb mają się gdzie rozcieńczyć (przepraszam za dosadność, ale widzę że już o tym pisaliście w miły sposób tylko kolega nie wyłapał).

Ty trzymasz w "słoiku" ryby żyworodne z szybkim metabolizmem i to nie te z typu nano (jak np wspomniane wyżej endlery). już niedługo będziesz mieć całe stado jedzących i co za tym idzie wydalających maleństw, które niedługo znowu będa mieć potomstwo i tak w koło Macieju. Wiem co piszę, przerabiałem to sam, nawet pielęgnice nie nadążały z wyjadaniem narybku...
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Powtórzę jeszcze raz :
1. Poczytaj o podstawach akwarystyki, bo nie masz pojęcia czym jest cykl azotowy i przemiany biochemiczne zachodzące w wodzie akwariowej
2. Poczytaj o wymaganiach gatunków ryb jakie chcesz trzymać, dotyczących nie tylko litrażu akwarium, ale również parametrów wody, jej odczynu i twardości. Każdy gatunek potrzebuje odpowiedniej przestrzeni, odpowiedniej wody, odpowiedniego urządzenia akwarium, odpowiedniego karmienia, oświetlenia, roślin, podłoża, ruchu wody itd. itp.

Korzystaj z zasobów Akwaforum, czytaj tematy, porady, podręcznik akwarystyki. Link już dostałeś. Zajrzyj do naszej Encyklopedii ryb.
Szukaj wiedzy, a dopiero potem zajmij się żywymi i czującymi stworzeniami, które nie krzyczą...
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ