Bojowniki: on i ona...

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

YarpenATW pisze:Słoik ma 1,5 litra a nie 8. To raz.
Po drugie, najpierw niech coś się wogóle rozmnoży(o ile wogóle dojdzie do tarła), a potem będę się martwił.
Totalna ignorancja bardziej doświadczonych akwarystów. Widze że nie rozumiesz co się do Ciebie mówi. Wiedz, że 8l to jest słoik a nie zadne akwarium, mógłbyś w nim kisić ogórki na zime ( ale byłby problem z przykryciem i uszczelnieniem :lol: ) a nie rozmnażać bojowniki. Człowieku zastanów się , akwarium 30l kosztuje coś koło 30 zł, myslę że to nie jest duży wydatek... Dopiero w takim akwarium będzie można zapewnić godziwe warunki rybkom.
Pozdrawiam
90l-SA - sprzedam
YarpenATW
Posty: 26
Rejestracja: 22 lut 2006 19:17

Post autor: YarpenATW »

Totalna ignorancja bardziej doświadczonych akwarystów.
Ciekawe kiedy się nauczysz, ze to, iż ktoś pyta o coś na forum, nie oznacza automatycznie, ze nie ma doświadczenia w dziedzinie, o którą pyta...
porki38 pisze:Wiedz, że 8l to jest słoik a nie zadne akwarium, mógłbyś w nim kisić ogórki na zime ( ale byłby problem z przykryciem i uszczelnieniem :lol: ) a nie rozmnażać bojowniki.
Może ignorancja, a może nie....
Zapraszam do lektury .
Z analizy danych tam zawartych wynika, że jednak dawało się przepowadzić tarło bojowników także w 8 litrach.
Człowieku zastanów się , akwarium 30l kosztuje coś koło 30 zł, myslę że to nie jest duży wydatek... Dopiero w takim akwarium będzie można zapewnić godziwe warunki rybkom.
Pozdrawiam
"Godziwe warunki" to pojęcie względne a "mały koszt" to kwestia umowna.
Mam takowy kaprys, hodować bojowniki w akwarium 8l i spróbowac je w nim rozmnożyć. Jak się to komuś nie podoba, to trudno. Jakos się z tym pogodzę.


Pytanie: Czy ty nie jestes z gatunku tych akwarystów, którzy wyznają zasadę, ze bojowniki trzeba od młodosci od siebie separować?

Thx. za wskazanie ortografa.
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2006 10:44 przez YarpenATW, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

YarpenATW pisze:
Ciekawe kiedy się nauczysz, ze to, iż ktoś pyta o coś na forum, nie oznacza automatycznie, ze nie ma doświadczenia w dziedzinie, o którą pyta...
Tia... rozumiem Cię w zupełności, tylko nie rozumiem tego że Ty jako osoba która ma doświadczenie w tej dziedzinie próbuje maltretować ryby....ja tego niestety nie moge nazwać doświadczeniem...
YarpenATW pisze:
Może ignorancja, a może nie....
Zapraszam do lektury .
Z analizy danych tam zawartych wynika, że jednak dawało się przepowadzić tarło bojowników także w 8 litrach.
WOW :shock: no to fajnie zaraz zaczne hohowac kakadu w słoiku po ogórkach.... prosze Cię nie bede tego komentował....

YarpenATW pisze:
"Godziwe warunki" to pojęcie względne a "mały koszt" to kwestia umowna.
Mam takowy kaprys, chodować bojowniki w akwarium 8l i spróbowac je w nim rozmnożyć. Jak się to komuś nie podoba, to trudno. Jakos się z tym pogodzę.
Acha rozumiem... próbujesz rozmnożyć ryubki jak najmniejszym kosztem. szkoda tylko ze jest to też kosztem samych rybek.... MASAKRA
YarpenATW pisze:
Pytanie: Czy ty nie jestes z gatunku tych akwarystów, którzy wyznają zasadę, ze bojowniki trzeba od młodosci od siebie separować?


Nie ja jestem z gatunku tych akwarystów, którzy zapewniają rybom jak najbardziej naturalne warunki i nie hoduję ryb zasadą minimalizacji kosztów maksymalizacją efektu. Jakbyś chciał zauważyć to ja aktualnie trzymam w 90l tylko 3 kakadu i normalnie podchodzą do tarła, a młodych praktycznie niczym nie dokarmiam, a rosną jak na drodżach, bo umiemim zapenić godziwe warunki, a nie 8l słoik...

Pozdrawiam

Ps. pisze się hodować a nie chodować
90l-SA - sprzedam
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

YarpenATW pisze: Mam takowy kaprys, hodować bojowniki w akwarium 8l i spróbowac je w nim rozmnożyć. Jak się to komuś nie podoba, to trudno. Jakos się z tym pogodzę.
Ciekawe jak byś ty się poczuł w roli bojownika, gdyby ktoś miał taki kaprys i zamknał Cię w 8 litrowym słoiku i myślał, że są tam dobre warunki i jest dosc miejsca aby odbyć tarło.

2. Zasada akwarystyki - Im mniejszy zbiornik tym trudniej utrzymać w nim stabilne warunki.

Może złożymy się po 2 złote na większe akwarium ? :lol:
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Thom (AS) pisze: 2. Zasada akwarystyki - Im mniejszy zbiornik tym trudniej utrzymać w nim stabilne warunki.
Dzieki że mnie uzupełniłeś :) Dokładnie o to chodzi :D

Thom (AS) pisze: Może złożymy się po 2 złote na większe akwarium ? :lol:
Ja jestem za :lol:

Pozdrawiam
90l-SA - sprzedam
YarpenATW
Posty: 26
Rejestracja: 22 lut 2006 19:17

Post autor: YarpenATW »

Tarło skończone, ikra złożona, samica przeżyła...
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Poprosimy dowody lub do wody...
Przemek
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Powiem tak, jak dla mnie wszystko możliwe bo nie dalej jak 2 tygodnie tem będąc u mojej kuzynki zakasowała mnie na maksa. Akwarium 100l przerybienie na maksa, szyby zielone, parametry w zyciu nie mierzone, filtr czyszczony sporadycznie i nagle prawie na moich oczach rozmnozenie welonki nic dodac nic ujac, moje slowa o poprawnym akwarium moglem sobie włozyc nie powiem gdzie powiedzmy do kieszeni. Czesciwowo mlode przezyly maja sie dobrze a ja i moja teoria dla tych co mieli to awkarium jak wirtualna rzeczywistosc i sciema...wiec moze faktycznie troche wiecej wiary w nature ktora potrafi sobie radzic naprawde w ekstremalnych warunkach. Zeby bylo jasne oczywiscie swoje podejscia nie zmienie i bede to podejscie wyglaszal gdzie tylko to mozliwe, aczkolwiek zostalem naprawde zakasowany na smierc z drwiacym usmiechem ze co opowiadam o jakichs parametrach i zlym akarium. Tyle komentarza mojego do tego postu.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
YarpenATW
Posty: 26
Rejestracja: 22 lut 2006 19:17

Post autor: YarpenATW »

Owl pisze:Poprosimy dowody lub do wody...
No to teraz posypią się gromy na maksa, w jakich to ja warunkach trzymam bojowniki, ale co tam...
Achaś, nie stosuję ŻADNEJ kontroli parametrów. Nawet termometru nie mam.

Dowód nr.1
Obrazek

Dowód nr.2
Obrazek

Dowód nr.3 (gdyby ktoś nie wierzył, ze akwarium ma 8l.)
Obrazek

Czy samicy zdjęcie też mam pokazać?
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2006 17:51 przez YarpenATW, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

[quote="YarpenATW"]
Achaś, nie stosuję ŻADNEJ kontroli parametrów. Nawet termometru nie mam.
jak i grzałki nie masz to z młodych nici beda.A tak pozateym to gratukluje udanego tarła,teraz tylko pozostaje jeszcze kwestia czy samiczka pływa w tym samym akwarium,bo jesli tak długiego zycia jej nie wróze.
Pozdrawiam

P.s dowodu nr 3 nie widze...
Przemek
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Z mojej strony żadnych gromów nie bedzie bo jak wspomniałem w powyższym poście natura to natura i w każdych prawie warunkach jak widac możliwe to co się stalo. Z drugiej strony jak czytałem w necie w takich warunkach dochodziło ro rozmnożenia tych rybek, wiec dobrze ze tak sie stalo rowniez w tym przypadku. Jedynie co mi pozostaje czekac na fotki maluchow i trzymac kciuki za powodzenie operacji.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
YarpenATW
Posty: 26
Rejestracja: 22 lut 2006 19:17

Post autor: YarpenATW »

Mireks pisze:Z mojej strony żadnych gromów nie bedzie bo jak wspomniałem w powyższym poście natura to natura i w każdych prawie warunkach jak widac możliwe to co się stalo. Z drugiej strony jak czytałem w necie w takich warunkach dochodziło ro rozmnożenia tych rybek, wiec dobrze ze tak sie stalo rowniez w tym przypadku. Jedynie co mi pozostaje czekac na fotki maluchow i trzymac kciuki za powodzenie operacji.
Thx.
Jeśli tylko się uda i maluchy się wyklują, to wrzucę zdjęcia na forum.
Przekonamy się, czy w tak ekstremalnych warunkach uda się im przeżyć..
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Trzymam kciuki, choć jak wspomnial Mireks troche maks warunki ale coz..robimy co mozemy, wiec mam nadzieje ze uda sie dochowac potomstwa :)

Pozdrowienia
Per aspera ad astra

Obrazek
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

No gratulacje! Ale w tym akwarium nie masz co liczyć na odchowanie potomstwa do normalnych rozmiarów... A to że nie masz tam wyposażenia i nie kontrolujesz parametrów to albo daj tam dużo roslin szybkorosnących, albo zainwestuj w jakiś filtr, bo w wodzie zasadowej jest amoniak który zatruje rybcie.
Pozrawiam
90l-SA - sprzedam
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Znane są przypadki, ze bojownik trze sie w zbiornikach nie 8l a nwet 3l. Po zakonczeniu tarla samiec odpedza samiczkę i nalezy ja wtedy usunąć z akwa. Woda dla rozwoju ikry to pH 7.0, twarosc ogolna 10.0 a weglanowa 2.0 a temparatura miedzy 26-28 i w takim zbiorniku dodam 3l, dojdzie do wylegu mlodych po 30 godzinach. Kiedy mlode opuszcza gniazdo usuwa sie samca i mamy mlode bojowniki. Zatem poczekajmy a nie wyrokujmy.

Pozdrowienia

YarpenATWY maluchom dajesz do jedzienie larwy solowca a potem siekane rureczniki, mlode szybko urosną, ale tez o czym trzeba pamietac, wymaga regularnej wymiany wody.

Pozdrowienia
Per aspera ad astra

Obrazek
ODPOWIEDZ