Pomór wśród rybek i roślin

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Mario73
Posty: 2
Rejestracja: 14 cze 2019 9:35
Lokalizacja: Skawina

Pomór wśród rybek i roślin

Post autor: Mario73 »

Witam Wszystkich gorąco , to mój pierwszy post na tym forum . Za dziecka miałem 2 razy założone akwarium . Oprócz pleśniawki i słabo zneutralizowanego chloru - a było to 30 lat temu , nic nie było moim rybkom . Teraz akwarium panorama 60 l w średnio nasłonecznionym miejscu . Oświetlenie jarzeniowe , barwa dziennego światła . Na dnie klasyczny żwir . Dodam że żwir , akwarium , filtr Aqua El Fan 1 plus - były używane i nigdy nie były źródłem chorób . Mó problem polega na :
- zbyt intensywne zaglonienie roślin , co dziwne glony nie wychodzą na szybach ani tak intensywnie żwirze jak na roślinach .
- rośliny albo gniły , lub znikały tzn dochodziły do rozkładu na czynniki pierwsze , aż w końcu odpadały od reszty i zostawały wchłonięte przez filtr.
- między czasie zaczęły zdychać mi poszczególne ryby . Uzupełniałem je innymi gatunkami , ale te co uchodziły z życiem to żyją i wręcz przerażają przyrastaniem wymiaru , a inne padają wcześniej czy później . Np skalary rosną jak na drożdżach i urosły w ciągu 5 miesięcy dwukrotnie . Mając po 3 cm nazwijmy to kadłuba , mają 8cm, licząc bez tych płetw iglastych (tak to nazwałem :) ) . To samo gurami dwuplamisty , glonojady 2 szt i jeden prętnik błękitny . Ostała się też jedna bocja . Ale padło sporo innych oczywiście były one uzupełniane jedne drugimi . Padły 4 bocję , 4 prętniki (dwa pręgowane i dwa czerwone )dwa neonki ale one chyba słabo przeszły kwarantanne , bo padły w ciągu dwóch dni po zakupie .
- z niektórych roślin wyrastają dziwne wykwity , wyglądają jak korzenie , alę też są obrośnietę nalotem glonu wyglądającego jak ,,włosy na recę podczas ciarek ''( :) ).

W akwarium mam jeszcze 4 łupki , jeden większy i 3 małe kupione w akwarystycznym . Oczywiście wygotowane . Temperatura wacha mi się w ok 26 st , teraz skoczyła na 28 przy upałach nawet przy wył oświetleniu .
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Witam na Akwaforum. Cieszę się, że wróciłeś po latach do akwarystyki.

Podaj nam informacje o zbiorniku zgodnie z Regulaminem Działu Choroby, proszę.
Tak jak widzę po opisie, masz bardzo przerybione akwarium i trzymasz w nim gatunki, które tam się znaleźć nigdy nie powinny, ponieważ wymagają o wiele obszerniejszego litrażu (gurami, skalary, bocje).
Domyślam się, że w akwarium jest zastosowane niewłaściwe podłoże, niewłaściwa - niewydolna filtracja, podmiany wody są robione zbyt rzadko i parametry wody są nieodpowiednie dla trzymanych ryb.

Możesz również - co będzie nam pomocne - wstawić zdjęcia akwarium na jakiś serwer zewnętrzny i podać nam link.

Czekam na podanie informacji.
Postaramy się zdiagnozować problem i pomóc.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Mario73
Posty: 2
Rejestracja: 14 cze 2019 9:35
Lokalizacja: Skawina

Pomór wśród rybek i roślin

Post autor: Mario73 »

Oto link do mojego akwarium , problem był z takim serwerem , ale chyba ok .

https://imgur.com/k3xr9gp
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Podaj informacje zgodnie z Regulaminem działu Choroby.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ