Easy Life Profito - sposób dawkowania

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
ojciecmajster
Posty: 38
Rejestracja: 16 maja 2019 12:56
Lokalizacja: Jelenia Góra

Easy Life Profito - sposób dawkowania

Post autor: ojciecmajster »

Witam,
czy ktos stosuje ten nawoz? Na opakowaniu jest napisane, że należy dozować 10ml na tydzien. Nic nie jest podane na temat ilości roślin, CO2 oraz oświetlenia. Przykładowo na nawozach Aqua Rebel takie informacje istnieją i można mniej więcej ustalić sobie dawki dzienne. Czy należy się stosować do tego co podaje producent, czy może ze względu na wysokie oświetlenie i CO2 zwiększyć dawki?

pozdrawiam
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol:
Ostatnio zmieniony 15 mar 2020 20:42 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Czesc

Czy ten specyfik to jakis uniwersał NPK+mikro? Jesli tak to apetyt rosnie w miare jedzenia i wraz ze wzrostem swiatła i CO2 powinno sie podwyzszać dawki nawozowe ale bez przesady. CO2 to makro element, jeden z najwazniejszych po NPK. Kluczem do sukcesu jest ustalenie konsumpcji pierwiastków przez mase roslinną i od razu ci powiem że uniwesał typu NPK i bedzie do tyłka. Wystarczy że przy 1W/L światła w akwa ryby wytrzęsą z siebie 20mg/l NO3 i taki nawóz zrujnuje ci akwa.

Pozdrawiam
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Obrazek
Naprawdę? Zero zaufania co do tej marki? Osobiście bardzo mało mam wspólnego z nawożeniem, ale czy miałem carbo od nich, czy mieszankę micro to jakoś się nie zawiodłem jeszcze...jak dla mnie robią najlepsze produkty w przystępnych cenach, bo na przykład "Ada" to przesadza z kasą...
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

MarJanie produkty są na wysokim poziomie, na carbo sie nie zawiodłeś bo carbo to carbo, można przepłacać i kupić 500ml z EasyLife lub kupić baniak 5L za kilkanaście zł, w środku to samo, na necie sprzedają je w różnej koncentracji 5, 8, 10% itd. W szpitalu odkażali tym samym :)

Mikro ma to do siebie że jest pobierane w mikroskopijnych ilościach więc nie można zaawalić sprawy, aczkolwiek wiele osób twierdzi ze żelazo wyjmuje sie z mikro elementów w co jestem w stanie umierzyć przy hodowli rotali walichi gdzie żelazo poniżej 0.5mg/l zabija tą rośline, nie wspominając o świetle.

ADA to przesada? tak, to płacenie za markę, zgadzam się.

A teraz propozycja dla ''biedaków'' czyli to jest to co sam używam, intermag za 20zł rozrobiony + Fe z proszku 13% załatwi nam sprawę mikro. NPK to max 30zl+przesyłka za proszek do rozrobienia wg potrzeb o ile mamy dobrą wagę elektroniczną i na koniec aldehyd z neta za grosze jako substytut carbo i jedziemy z pełnym nawożeniem.

Czy można chcieć czegoś więcej od życia?
ODPOWIEDZ