[80l] akwarium 80 "jaskinia"

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

patryk992
Posty: 4
Rejestracja: 24 cze 2019 3:54

[80l] akwarium 80 "jaskinia"

Post autor: patryk992 »

witam mam pytanie jakie jeszcze ryby lub inne zwierzęta mógł bym obsadzić w akwarium "jaskiniowym" razem albo zamiast ślepców zbiornik to 80l

Ponieważ pytanie dotyczy obsady, przeniosłem temat do odpowiedniego działu.
MOD krzych_100
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Poprawiłam tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Obsady.

Podaj nam więcej informacji o zbiorniku. Wymiary szkła, parametry wody, urządzenie akwarium.

Jeżeli trzymasz w nim ślepczyki jaskiniowe i ten zbiornik jest urządzony dla tego gatunku, to już nic dodatkowego nie wpuścisz.

Czekam na podanie danych.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
patryk992
Posty: 4
Rejestracja: 24 cze 2019 3:54

Post autor: patryk992 »

na razie akwarium stoi puste wymiary to 74cmx35cm głębokie na 40cm
chciał bym je urządzić w takim stylu żeby przypominało jakąś zatopioną jaskinię ;) i fajnie by było jak by po za ślepczykiem mogło żyć tam coś jeszcze
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Szczerze, to moim zdaniem to akwarium jest za małe na ślepczyki. To jest spora ryba wybitnie stadna, która musi mieć dużo miejsca do pływania. Minimalna długość zbiornika dla grupy tych ryb to 100cm (wiem, w internecie można znaleźć info, że akwarium może mieć 80cm ale wydaje mi się, że to jest za mało).

Ślepczyki są wszystkożerne i bardzo energiczne, będą atakować wszystkie pozostałe mniejsze od siebie gatunki ryb. Możesz pomyśleć o jakimś zbrojniku.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
patryk992
Posty: 4
Rejestracja: 24 cze 2019 3:54

Post autor: patryk992 »

w takim razie chyba pomyslę o jakiś innych rybach
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

To nim pomyślisz, to sprawdź jaką wodą dysponujesz i czy jesteś w stanie zapewnić rybom parametry, jakich wymagają.

Czyli pytanie jest takie: czy dobierzesz obsadę do posiadanej wody, czy będziesz wodę dopasowywał do posiadanej obsady?

Zbadaj testem kropelkowym pH i GH/KH
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
patryk992
Posty: 4
Rejestracja: 24 cze 2019 3:54

Post autor: patryk992 »

myślę że na początek będzie lepiej dobrać obsadę do wody w moim kranie jutro kupię ten test i dam znać co wyszło
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Nie kupuj testów narazie. Dowiedz się czy robią w sklepie testy za free i weź tam butelkę z kranówą :) Potem zobaczysz co ci trzeba i jak najłatwiej i najwygodniej sobie rozpocząć frajdę.

U kolegi ostatnio widziałem paladarium gdzie pływały embery (Hyphessobrycon amandae) i kiryski spiżowe (Corydoras aeneus), wszystko było zaaranżowane na podwodną jaskinie przerośniętą korzeniami i punktowym światłem w miejscu "wejścia". Fajny efekt :)
ODPOWIEDZ