[54l]Jakie rybki mogę dokupić do mojego zbiornika 54 litrów?

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Mateusz 4321
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2019 14:36
Lokalizacja: woj.Opolskie

[54l]Jakie rybki mogę dokupić do mojego zbiornika 54 litrów?

Post autor: Mateusz 4321 »

Witam
Zakupiłem nowe akwarium 54 litry.Narazie moja obsada wygląda tak:
-4 neony innesa,
-4 danio pręgowane,
-kirysek.
Ile mogę dokupić jeszcze kirysków i neonów innesa?

Temat przeniosłam do prawidłowego działu i poprawiłam tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Obsady. MOD BARA
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Akwarium dojrzewało chociaż 2tygodnie przed wpuszczeniem ryb? Wiesz co to cykl azotowy? Znasz parametry wody w akwarium? pH, GH, temperatura....
Napisz proszę informacje, o które pytam i postaram się wtedy doradzić.
Mateusz 4321
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2019 14:36
Lokalizacja: woj.Opolskie

Post autor: Mateusz 4321 »

Akwarium dojrzewało 3 tygodnie , te rybki były moją chwilową obsadą w akwarium 25litrów.pH wody wynosi między 6 a 7.Temperatura wody w akwarium wynosi 26 stopni Celsjusza.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Nie masz testu na twardość GH i do sprawdzenia stanu dojrzałości - NO2 i NO3?
W krótkiej przyszłości warto się zaopatrzyć, nieraz dobrze znać podstawowe parametry jak coś się dzieje w zbiorniku...

Czysto teoretycznie, jak parametry wody miałbyś odpowiednie dla obsady to zależnie od gatunku kiryska- bo nie podajesz-powinno być 4 do 6 sztuk.

Uważam, że lepiej wyglądałby jeden gatunek ryby ławicowej w 54l w ilości około 12szt. (lepiej mniej, więcej na pewno nie) niż dwa gatunki po połowie...neony i danio pręgowane dużo nie brudzą, więc łącznie 12szt. powinno być ok. jeszcze

Daje to nam około 3l wody na jedną rybę, minus oczywiście podłoże i dekoracje to mniej, co jest słabym wynikiem jak dla mnie, ale jak już pisałem neonki i danio to nie ryby strasznie brudzące, co nie znaczy, że jeszcze coś tam mógłbyś wpuścić- według mnie już absolutnie nic.

...i ogarnij te parametry wody, bo szkoda, żeby ryby męczyły się np. w zbyt twardej kranówce...
Mateusz 4321
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2019 14:36
Lokalizacja: woj.Opolskie

Post autor: Mateusz 4321 »

To mogę mieć taką obsadę:
-6 neonów innesa,
-6 danio pręgowanych,
-4 kiryski.
Czy bym miał zrezygnować z kirysków?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Możesz mieć taką obsadę...według mnie, a jakie kiryski masz?

A i temperatura, jeśli grzejesz to nie grzej- mamy lato, a dla twojej obsady lepsze 24°C aniżeli 26°C
Mateusz 4321
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2019 14:36
Lokalizacja: woj.Opolskie

Post autor: Mateusz 4321 »

Na obecną chwilę mam jednego kiryska pstrego.Miałem 2 ,lecz jeden zdechł na martwice płetw. Ten jeden co mi został to wyszedł z tej choroby.Latem nie używam grzałki ,bo mam
mocne oświetlenie, a temperatura jest cały czas na tym samym poziomie.
Dzięki MarJan za to ,że mi pomogłeś wybrać prawidłową obsadę do mojego akwarium.Dzięki tobie nie popełnię tego samego błędu , co w akwarium 25 litrów.
Pozdrawiam Mateusz
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Ja raczej pozbyłbym się danio bo akwa jest dla nich za krótkie i musisz coś zrobić z temperaturą bo jest za wysoka dla tych ryb.
ODPOWIEDZ