Kupno młodego kiryśnika czarnoplamego do akwarium 200L.

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
damianKr
Posty: 97
Rejestracja: 31 mar 2019 19:42
Lokalizacja: Kraków

Kupno młodego kiryśnika czarnoplamego do akwarium 200L.

Post autor: damianKr »

Cześć,

Chciałem was zapytać o opinie w sprawie zakupu kiryśnika. Podoba nam się z żoną ta rybka lecz niestety mamy akwarium tylko 200L. W przyszłyk roku, gdzieś pewnie przed majem planujemy zmianę akwarium na większe około 380L.

I teraz pytanie, czy to dobry pomysł żeby kupić teraz dwa młode kiryśniki po około 1.5 cm? Czy przez rok urosną one bardzo duże? Może lepiej poczekać z nimi do czasu większego akwarium? Co sądzicie?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Moim zdaniem ryby należy kupować do posiadanego już ostatecznego (docelowego) akwarium.
Niestety - jak to widzę chociażby na przykładzie wątków na Akwaforum - często planowane większe akwarium pozostaje tylko w planach...
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Hej, tu nie chodzi o litry, a głównie o długość zbiornika (no i szerokość również). Ryby te są spokojne i ogólnie świetne -te wąsiska :D....dobrze karmione szybko rosną, nie wiem ile w ciągu roku, mam je sporo krócej, ale już widzę że podrosły.

Trzymam w ~160l, ale 120cm długości szkła jest...
damianKr
Posty: 97
Rejestracja: 31 mar 2019 19:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: damianKr »

Trzymam w ~160l, ale 120cm długości szkła jest...
Czyli masz te wymagane 120cm, moje ma długość 100cm.

Chyba sobie daruję kiryśniki do czasu większego akwa. Nie chcę się za kilka miesięcy obudzić z dwoma 18 centymetrowymi rybami w akwa 200L.
ODPOWIEDZ