Platka zlozyla ikre(zmienniak)!?!?!

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Robin 88
Posty: 126
Rejestracja: 19 mar 2006 16:24

Platka zlozyla ikre(zmienniak)!?!?!

Post autor: Robin 88 »

Czy jest to mozliwe ze platka sklada ikre bo dzisiaj wlozylem platke do kotnik bo czulem ze bedzie rodzic a tu patrze narybek platki sobie lplywa w kotniku(mam nosa :lol: ) i cztery sztuki ikry...bo chyba to raczej nie ikra tylko niedorozwiniety narybek,i co mam z ta "ikra" zrobic?
Sory za slaba jakosc fotek w koncu komora robione :lol:


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tematy umieszczamy w odpowiednich działach.Owl
Sprzedaje akwarium w pierony ... wroce za kilkanascie miesiecy ;) jak cos to walic na gg. Pozdro!
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Taaa a kiryski sa zyworodne :lol: na tych zdjeciach nie widac co to jest,pewnie niedorozwiniety narybek albo jakies zanieczyszczenia z akwarium.
Przemek
Awatar użytkownika
Robin 88
Posty: 126
Rejestracja: 19 mar 2006 16:24

Post autor: Robin 88 »

Taaa a kiryski sa zyworodne
Tego nie wiem,a skalary chyba sa :lol: :lol: :lol:
Zanieczyszczenia to nie sa bo chyba widze,to wtedy bedzie niedorozwiniety narybek ale oprucz tego to urodzila jeszcze 15szt
Co z ta "ikra" zrobic?
Sprzedaje akwarium w pierony ... wroce za kilkanascie miesiecy ;) jak cos to walic na gg. Pozdro!
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Usunac,skoro matka nie zjadła.nic wiecej zrobic nie mozesz.
Przemek
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Jak Ci urodziła niedorowinięty narybek to chyba msz coś nie tak z paramterami akwa, albo zareagowała na zmianę warunków i zamknięcie ( nie znosze kotników :twisted: ) W kazdym razie nie są to warunki dobre dla samiczki, a na pewno mało naturalne :wink:
Pozdrawiam
90l-SA - sprzedam
zbrojnik
Posty: 6
Rejestracja: 10 maja 2006 15:58

Post autor: zbrojnik »

u mnie gupik urodził coś takiego
czytałem że to może byc spowodowane stresem
i wyczytałem, że to są wcześniaki i nic nie można z nimi zrobic(tylko wyrzucic) :cry: jeżeli się nie wyklują po około godzinie
lupus
Posty: 34
Rejestracja: 21 kwie 2006 19:20
Lokalizacja: Kraków

moje tez wygladaly jak niedorozwiniete

Post autor: lupus »

ale sa ok. poczekaj i poobserwuj kilka dni, ale jesli masz skalary w akwa .... moj skalar "wyssal" sporo mlodych lezacych na dnie przez otworki w kotniku. Ja po kilku dniach zaopatrzylam sie w dodatk. akwa, grzalke i filtr gabkowy i przenioslam platki, dopiero po ponad dwoch miesiacach wpuscilam najwieksza platke do ogolnego akwa, majac pewnosc ze nic jej nie zje. pozostale plywaja z neonkami na razie.
Stary rekin
Posty: 112
Rejestracja: 05 mar 2006 23:17

Post autor: Stary rekin »

Moja platka składa coś podobnego, a za nią pływa kosiarka i kosi. Jednak kiedy platka rodzi na poważnie to chowa się w mech jawajski i po krótkim czasie plywa coś małego, wyglądające jak ogon z oczami. Nie stosuję kotnika bo młode mają się gdzie ukryć, a poza tym dorosłe ryby nie polują na narybek, tylko bezustannie zajmują się "produkcją" nowego.
ODPOWIEDZ