Czy to jest ikra?

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Mateusz 4321
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2019 14:36
Lokalizacja: woj.Opolskie

Czy to jest ikra?

Post autor: Mateusz 4321 »

Witam!
Dzisiaj podczas karmienia moich rybek,zauważyłem,że przy filtrze są małe białe kuleczki.
Czy może być to ikra? Przesyłam zdjecia: https://www.fotosik.pl/zdjecie/9ef3dbd1ad6e39ed
https://www.fotosik.pl/zdjecie/ddda8e116b5dbbd6
Tych białych kulek jest około stu , w akwarium 54 litry.Rybki ,które tam trzymam to 4 Danio pręgowane, 4 Neony innesa i 1 kirysek pstry.Może to ikra ,któreś z wymienionych ryb?Rybki mam już 4 miesiące.Rybki karmię suszoną rozwielitką,spiruliną,płatkami firmy Tetra i Tropicala.
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

A jakie masz ślimaki?
Mateusz 4321
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2019 14:36
Lokalizacja: woj.Opolskie

Post autor: Mateusz 4321 »

wojtass9 pisze:A jakie masz ślimaki?
Cześć! Nie mam ślimaków.Rośliny mam z hodowli in vitro.
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

Neony rozrzucaja ikrę wśród roślin, danio też. Ta jest przyklejona do podłoża. Generalnie to jest całkiem podobne do ikry barwniaka. Mogłaby to być ikra kiryska, ale jest jeden. Z drugiej strony kury ciągle składają niezaplodnione jaja i nikogo to nie dziwi.
Mateusz 4321
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2019 14:36
Lokalizacja: woj.Opolskie

Post autor: Mateusz 4321 »

szamanka pisze:Neony rozrzucaja ikrę wśród roślin, danio też. Ta jest przyklejona do podłoża. Generalnie to jest całkiem podobne do ikry barwniaka. Mogłaby to być ikra kiryska, ale jest jeden. Z drugiej strony kury ciągle składają niezaplodnione jaja i nikogo to nie dziwi.
Cześć! Dzięki za odpowiedź.Jeszcze mam jedno pytanie: Mam tę ikrę zostawić tak jak jest ,czy włożyć ją do kotnika?
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

Do konika się wkłada narybek, ale nie liczyłabym na młode ryby, twojemu kiryskowi prawdopodobnie odbiło, a sam się nie rozmnoży.
ODPOWIEDZ