Sekcja zwłok Gupika - analiza i przemyślenia

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
ojciecmajster
Posty: 38
Rejestracja: 16 maja 2019 12:56
Lokalizacja: Jelenia Góra

Sekcja zwłok Gupika - analiza i przemyślenia

Post autor: ojciecmajster »

Pewnego dnia zobaczyłem, że jeden gupik ma taką dziwną narośl na brzuchu. Odłowiłem go do małego zbiornika na kwarantannę i posoliłem. Po 2 dniach to coś na brzuchu chyba pękło bo zrobiła się z tego rana. Niestety następnego dnia gupik padł. Od kupienia minęło jakieś 2 tygodnie. Czy ktoś wie co to była za choroba

Obrazek
Kokeshi
Posty: 7
Rejestracja: 18 sie 2017 22:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kokeshi »

Co było w narośli? Płyn czy coś w rodzaju ropy?

Kiedyś natknęłam się na informację, że takie narośle z ropą w środku wskazują na zakażenie bakteryjne. Pomagają na to podmiany wody i uważne czyszczenie dna (chodzi o obniżenie ilości bakterii gromadzących się w akwarium). W przypadku pęknięcia takiej narośli dobrze jest to odkazić (tak, sól mogłaby tutaj pomóc).

Nie wiem czy to jest przypadek twojej rybki, rana wygląda inaczej i jest bardzo rozległa, ale wcześniej dowiadywałam się o tym w kontekście złotych rybek, więc to może być powodem. U złotych rybek te narośla są wtedy mniejsze i jeśli przyczyna nie zostanie usunięta to nawracają.

Śmierć rybki mogła być spowodowana zakażeniem po pęknięciu.

Ale, tak jak mówiłam, przyślij więcej informacji, parametry wody, co było w środku, etc, spróbuję czegoś poszukać.

UPDATE: Wydaje się być podobne do "red sores" opisanych tutaj: https://hanoverkoifarms.com/koi-symptom-diagnosis/
...
ODPOWIEDZ