Akwarium 200 l problem z parametrami wody:(

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Katarzyna30
Posty: 1
Rejestracja: 08 sie 2019 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Akwarium 200 l problem z parametrami wody:(

Post autor: Katarzyna30 »

Witam. Pierwszy raz pisze na forum takze prosze o wyrozumialosc i pomoc..
Otoz posiadam od 7 miesiecy akwarium 200 l
Filtr wewnetrzny Aquael 1000 turbo i filtr zewnetrzny HW 303b
W moim akwarium od dawna plywaja 3 sztuki kiryskow 4 kosiarki 4 sredniej wielkosci skalary oraz gurami 4 sztuki. Pare dni temu kupilam parke glonojadow. Niestety dzis samiczka padla ( kiedy ja wylowilam troche smierdziala a przy zakupie miala dosc spory brzuch tak jakby gruby) zrobilam dzis podmiane wody odstanej z dodatkiem uzdatniacza i zmierzylam parametry wody. Za wysoka jest twardosc ogolna wody i poniewaz sa to testy paskowe wychodzi ze jest troche za duze NO3 kiedys mialam problem z parametrami wody i padly mi rybki. Nie chce powtorki.. dodam ze plywa u mnie pistia jako prawdziwa roslina i ciagle ryby ja podskubuja.. prosze o jakas rade w tej sprawie.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Cześć,
kup testy kropelkowe na pH, GH, KH, NO2 i NO3, po ich wykonaniu możemy tu stwierdzić co jest nie tak z wodą.
A tak na juz to podmiana 50% wody i za 2-3 dni powtórka.
I nie lej żadnych uzdatniaczy, są zbędne.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Temat przeniosłam do działu Choroby i proszę o podanie nam informacji zgodnie z Regulaminem Działu Choroby.

Czy w akwarium są korzenie niezbędne dla zbrojników do pozyskiwania celulozy koniecznej im do prawidłowego trawienia?

Trzymasz sporo ryb terytorialnych na niewielkiej powierzchni (100x40). Nie walczą ze sobą?

Nie rozumiem zapisu o pistii jako prawdziwej roślinie. No pistia to jest roślina. Mam się domyślać, że w akwarium nie ma żadnych innych prawdziwych roślin? Nie rozumiem. Masz sztuczne rośliny?
Czy możesz nam pokazać zdjęcie zbiornika? Wstaw je na serwer zewnętrzny, np. Fotosik i podaj nam link.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ