[112l] ogólne

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Andrzej 1982
Posty: 187
Rejestracja: 31 sie 2019 19:49
Lokalizacja: Pow. Będzin

[112l] ogólne

Post autor: Andrzej 1982 »

Witam. Mam zamiar założyć tak jak w temacie 112l. Wszystko kupione (komoda, akwarium, oświetlenie itp). Pytanie jest związane z tym że chciałbym mieć jakieś dwa stadka rybek lawicowych pod moje parametry. Chodzi mi o to że pH 7,5, GH ok 21,KH 7. Chodzi mi o stadka pod te parametry.

Oświetlenie - led aquael retrofit Sunny 16W, retrofit plant 10W
Filtr kubełkowy (może ktoś doradzi tani a dobry)
Grzałka 100W aquael comfortzone fix
Podłoże - kwarc czarny 1-3mm, kwarc naturalny (chyba coś w rodzaju plaży) 0,6mm-0,9mm
Rośliny o których myślę to: anubias, lobelia cardinalis mini, ludwigia brevipes, ludwigia rubin, cabomba caroliniana, pistia rozetkowa..

Dlatego piszę wcześniej (zalewał będę w poniedziałek to wstawię jakieś zdjęcie) bo chce ewentualnie poczytać o tych rybach które mi pomożecie dobrać. Oczywiście nie będą wypuszczone od razu tylko jak akwarium dojrzeje. Nie wiem czy wszystko napisałem. Nie wiem też czy dobry dział, ale pewnie jak nie to ktoś przeniesie 😏Dzięki 😉 Pozdrawiam.

Temat przeniosłam do odpowiedniego działu i poprawiłam tytuł na zgodny z Regulaminem Działu Galeria. MOD BARA
Andrzej1982
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Gdybyś obniżył trochę GH to można by dać tęczanki neonowe, ale ma być pod to co jest....jak nie żyworódki to może coś z brzanek- Odeskie, Titteya...

Filtr, który ma sporo recenzji pozytywnych i jest tani to HW 302, możesz spojrzeć też na Ikola do Twojego litrażu.
Andrzej 1982
Posty: 187
Rejestracja: 31 sie 2019 19:49
Lokalizacja: Pow. Będzin

Post autor: Andrzej 1982 »

Dzięki MarJan 😉też czytałem o brzankach właśnie i nawet dobry pomysł. Powiedz a model HW 402 z lampa uv? Znalazłem w dobrej cenie😉
Andrzej1982
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Tak szczerze nie miałem jakiejś okazji zobaczenia filtra HW302 w akcji- brat ma i nie narzeka, ale raz w roku może go mogę odwiedzić i wtedy też raczej oglądaniem filtrów się nie zajmujemy ;), także raczej nic z doświadczenia powiedzieć nie mogę- po prostu głośno o tym filtrze i zazwyczaj pozytywnie, o znalezionym przez Ciebie nic powiedzieć nie mogę, ale powinien się sprawdzić jakby nie było,

Ikola też ma sporo dobrych recenzji, przy tym raczej nie trudno dostać części zamienne czy do naprawy, ponadto w niejednym miejscu można przeczytać, że jest na prawdę cichy.
Andrzej 1982
Posty: 187
Rejestracja: 31 sie 2019 19:49
Lokalizacja: Pow. Będzin

Post autor: Andrzej 1982 »

Pracę trwają, zalewanie dopiero we wtorek jak przyjdzie filtr. Narazie tyle. Wrzucę więcej jak będzie zalane. Pozdrawiam 😉

Obrazek
Andrzej1982
Andrzej 1982
Posty: 187
Rejestracja: 31 sie 2019 19:49
Lokalizacja: Pow. Będzin

Post autor: Andrzej 1982 »

Andrzej 1982 pisze:Pracę trwają, zalewanie dopiero we wtorek jak przyjdzie filtr. Narazie tyle. Wrzucę więcej jak będzie zalane. Pozdrawiam 😉

Obrazek

Pytanie co do obsady, czy mogę mieć gurami mozaikowy pod moje parametry i ile sztuk na 112l dodam że to będą tylko chyba jedyne ryby w akwarium. Ewentualnie może jakiś otos i kirysek. Chyba że zostać przy tej tęczance neonowej? 🤔
Andrzej1982
Andrzej 1982
Posty: 187
Rejestracja: 31 sie 2019 19:49
Lokalizacja: Pow. Będzin

Post autor: Andrzej 1982 »

112l zalane, rośliny posadzone na kulkach gt. Mam parę pytań. Czy podawać od razu potas i czy kupić jakieś bakterie na start, jak tak to jakie, dzięki 😉


Oto zdjęcia. Tylko kamienie na korzeniach bo mi wyschły przez tydzień. Kupowane były od gościa prosto z akwarium. Aha ile mam świecić na dobę i czy 32W led na raz czy mniejsze światło?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Andrzej1982
wężowakolumna
Posty: 204
Rejestracja: 12 kwie 2019 15:45
Lokalizacja: jarosław

Post autor: wężowakolumna »

Andrzej, dowal tam roślin łatwych w uprawie, im więcej tym lepiej. Pod ten korzeń w cieniu możesz wsadzić jakieś Anubiasy petitki, na tył albo po bokach Limnofilię, Rogatka, jako trawnik Sit, albo nawet Ponikło drobne (chociaż ponikło lepiej po okrzemkach bo jak obleża trawkę to ją pewnie trafi). Więcej roslin pomoże ograniczyć glony i przyszli mieszkańcy akwarium będą się lepiej czuli ;)
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Andrzej kup ze dwa-trzy duże kubki in-vitro i dosadź, szybciej ci ruszy i nie będzie takich problemów z glonami.
Andrzej 1982
Posty: 187
Rejestracja: 31 sie 2019 19:49
Lokalizacja: Pow. Będzin

Post autor: Andrzej 1982 »

Wężowakolumna, grzesi3k - dzięki Panowie 😉 Jutro coś kupię.
Andrzej1982
ODPOWIEDZ