Proszę o poradę w zakupie zestawu. 40l

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Rybkanowa
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2019 10:21

Proszę o poradę w zakupie zestawu. 40l

Post autor: Rybkanowa »

Witajcie forumowicze.
Jestem tu nowa. Zupełnie zielona jeśli chodzi o akwarystyke. Nie chcę dużego zbiornika bo nie mam miejsca znalazłam takie ogłoszenie za mała kasę i zastanawiam się czy urządzenia są warte uwagi cyt.
Do sprzedania akwarium o pojemności 40 l (wymiary: wysokość 30 cm, szerokość 50 cm, głębokość od 26-30 cm). W komplecie dodaję drugą nowiutką pokrywę nie używaną, grzałkę 75 W, podbierak, pompkę ręczną do oczyszczania, filtr Aqua Szut do 340 l/h wraz z nienapowietrzaniem. Wszytko w 100% sprawne, szczelne, od razu do działania. Daje gwarancję rozruchowa
Proszę o poradę czy warto coś takiego brać. Chcę małe kolorowe rybki dla efektu wizualnego. Proszę o pomoc. Czy filtr i grzałka są ok?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

To akwarium iest za małe na trzymanie ryb. Albo pomyśl nad krewetkarium, albo zrezygnuj z zakupu.
Radzę najpierw poszukać wiadomości i zapoznać sie z podstawami akwarystyki, nim się zajmiesz trzymaniem żywych i czujacych stworzeń.

Poczytaj tutaj:

http://www.akwaforum.pl/mapa.php
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Rybkanowa
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2019 10:21

Post autor: Rybkanowa »

Sugerowałam się wieloma wątkami na forach. Gdzie hobbysci doradzają jakie gatunki ryb można w takim zbiorniku trzymać.
Po coś te akwaria są produkowane... I nikogo nie mam zamiaru mordować.
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

40 litrów akwarium to jakieś 30 litrów brutto (musisz odjąć podłoże, kamyczki, korzenie, filtry, grzałki etc. etc.). Już w ogóle nie biorąc pod uwagę, że ryba musi mieć gdzie pływać (rozpędzić się, podpłynąć kupkę zrobić, uciec przed chuliganami...) to policz sobie, tak jak niektórzy liczą 4 litry na małą rybkę (taką do 2cm, kiedy jest dorosła) to ci wychodzi jakieś siedem rybek ściśniętych jak sardynki w puszce. Ławice to się zaczynają od 10 sztuk... i to też ciężko nazwać ławicą ;)

Różne rzeczy ludzie w internecie wypisują, niektórzy ostro się wykłucają, że np. pies rasy huskey jest świetnty gdy się mieszka w bloku. Można? No można, ale jakie to życie? Lwy i tygrysy w cyrkach, w klatkach też przeżyją...
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

viewtopic.php?t=11338
...dobrze, że to chociaż kostka nie jest, postaw zbiornik tak duży, ile na prawdę masz miejsca- mały zbiornik to bardzo ograniczony wybór rybek biorąc pod uwagę rodzime sklepy zoologiczne, prawdopodobnie zostaniesz przy krewetkach i paru samcach endlera... lub przy jednym bojku
ODPOWIEDZ