[30L] Low-Tech na ziemi ogrodowej - spełniamy marzenia (?)

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

100%amator
Posty: 66
Rejestracja: 28 wrz 2019 17:23

Post autor: 100%amator »

zawsze mozna sobie kupic Bocje hehe
Bocje i krewetki to musiałby być piękny widok :lol:
ancp
Posty: 26
Rejestracja: 28 sie 2019 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ancp »

DarkBoyZbo pisze:Bardzo ładne zdjęcia
Dzięki! :)
BARA pisze:Zdjęcia piękne, ale rozdetkę radzę usunąć nim będziesz mieć plagę tych ślimaków.
Przytulik cudny.
Dziękuję :) Na razie ślimaczki pod kontrolą. Od sierpnia nie opanowały zbiornika, to może jednak nie planują mięczakowego blitzkriegu ;)
mark_farina pisze:Bardzo ladne zdjecia, trzeba to przyznac, a slimakami sie nie przejmuj, zawsze mozna sobie kupic Bocje hehe
Dzięki! Nie planuję zwiększać obsady ponad dzieciaki obecnych mieszkańców (czytaj: moje wnusie) :P
30 litrów LT na ziemi ogrodowej. Start 27.08.2019 / Restart 01.11.2019
ancp
Posty: 26
Rejestracja: 28 sie 2019 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ancp »

UPDATE DZIEŃ KTÓRYŚTAMZKOLEI :)

Cześć!
Dawno mnie nie było, ponieważ akwarium przejęło już swoje główne i docelowe obowiązki, czyli ozdoby wnętrza i źródła relaksu podczas wpatrywania się weń :)
Zbiornik naprzemiennie zarasta i jest przeze mnie przycinany i nic wielkiego poza tym się nie dzieje (oprócz jednego wyjątku, ale o tym za chwilę). Roślinki rosną jak szalone i czasami nawet się nie obejrzę, a tutaj z murawy kserotermicznej robi się nagle Amazońska dżungla :lol: Poniżej widok z dzisiaj (z prawej zieje pusta dziura, ponieważ wyjąłem filtr do czyszczenia). Pojawił się mały problem z zielskiem - otóż dolne, starsze liście zaczęły obumierać i brązowieć. Od razu rozprawiają się z nimi bakterie, ale zastanawiam się, czy przy tej intensywności brązowienia nie nastąpi przenawożenie wody. Czy spotkaliście się z tym zjawiskiem wcześniej? Co to może być?

Obrazek
30 litrów LT na ziemi ogrodowej. Start 27.08.2019 / Restart 01.11.2019
ancp
Posty: 26
Rejestracja: 28 sie 2019 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ancp »

Pozdrowienia z kwarantanny! (na szczęście dobrowolnej) Mam nadzieję, że trzymacie się zdrowo :)
Update: dziś przeprowadziłem koszenie i dzielę się dwiema fotkami - przed i po :)

Obrazek

Obrazek
30 litrów LT na ziemi ogrodowej. Start 27.08.2019 / Restart 01.11.2019
ODPOWIEDZ