[150] Ogólne

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

wężowakolumna
Posty: 204
Rejestracja: 12 kwie 2019 15:45
Lokalizacja: jarosław

[150] Ogólne

Post autor: wężowakolumna »

Proszę o poradę:

Akwarium jest takie ----> viewtopic.php?p=234485#234485

Obecnie pH ok. 7,3, GH 10, grzałki jeszcze nie mam bo i tak jest ciepło, ale zamierzam mieć więc temperatura będzie taka jak ma być ;)

Obecnie obsada jest taka:

- 10 krewetek Red Cherry
- 1 Ampularia
- 1 Zbrojnik złoty
- 2 Kiryski albinosy

Docelowa:

- 20 krewetek Red Cherry
- 1 Ampularia
- 2 Zbrojniki złote, lub 1 złoty 2 jakiś inny
- 8-10 Kirysków albinosów
- 10 Danio niebiańskie perłowe
- 2 Prętniki karłowate

Jak Waszym zdaniem?? Za dużo, w sam raz, czy można jeszcze coś dołożyć?

Co do filtracji - jest Ikola 400 Maxx, ale rozważam dołożenie jakiegoś niedużego mechanika wewnętrznego.

Co do roślin, oprócz tych, które są opisane w temacie z linku powyżej zamierzam dorzucić jeszcze jakieś niskie trawki lub Kryptokoryny na drugi plan, tak aby krewetki miały się gdzie pochować. Nie chcę, żadnych rurek bambusowych, wolę bardziej naturalnie więc kryjówki będą roślinne ;)
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Litraż pozwala na więcej, ale masz sporą wysokość przy tej długości zbiornika i dlatego nie szalałbym z obsadą, znaczy jej ilością- to co planujesz spokojnie sobie wypełniaj i po prostu po własnym odczuciu będziesz wiedzieć czy dość. Dno według mnie na pewno dość: krewetki (które się namnożą), kiryski, zbrojniki...nic więcej przydennego bym nie dawał, mam na myśli nie nawet ryby uważane za denne, ale również jakieś pielęgniczki na przykład, które i tak o kawałek dna by zabiegały. Jedynie ryby trzymające się góry/środka ewentualnie brałbym pod uwagę.
wężowakolumna
Posty: 204
Rejestracja: 12 kwie 2019 15:45
Lokalizacja: jarosław

Post autor: wężowakolumna »

MarJan pisze:Litraż pozwala na więcej, ale masz sporą wysokość przy tej długości zbiornika i dlatego nie szalałbym z obsadą, znaczy jej ilością- to co planujesz spokojnie sobie wypełniaj i po prostu po własnym odczuciu będziesz wiedzieć czy dość. Dno według mnie na pewno dość: krewetki (które się namnożą), kiryski, zbrojniki...nic więcej przydennego bym nie dawał, mam na myśli nie nawet ryby uważane za denne, ale również jakieś pielęgniczki na przykład, które i tak o kawałek dna by zabiegały. Jedynie ryby trzymające się góry/środka ewentualnie brałbym pod uwagę.
Dzięki za odpowiedź. Danio chyba wykosi młode krewetki nie? Na dno bym już nic nie chciał dawać. Myślałem właśnie o środku, na górę nic - niech Prętniki mają spokój ;)
ODPOWIEDZ