Lenistwo

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Zxc305
Posty: 9
Rejestracja: 02 wrz 2019 21:18

Lenistwo

Post autor: Zxc305 »

Witam jakieś 3 tygodnie temu założyłem akwarium 60l kupiłem 2 małe skalary jednak po 2 tygodniach jeden zdechł wtedy zauważyłem że 2 też pływa tylko i wyłącznie przypowierzchni łapie powietrze znad tafli wody. Wiem że akwarium jest zbyt małe na niego jednak jest on narazie mały a większego przerzuce do 2 akwarium 200 lub 350l. Po tym czasie zastanowię się że coś może być nie tak skoto tak słabo pływa wyrzuciłem z niego wszystko i zaczęłam robić od nowa wpuscilem go i do kupiłem 2 molinezje i skalar dalej pływa przy wierzchu jedna molinezja ciągle się chowa przy kamieniach i stoi na dnie zamiast pływać a 2 ciągle pływa bez przerwy i pytanie czy może coś powinienem poprawić albo zrobić coś aby te ryby zaczęły więcej pływać je rozruszac 😂
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Ja tu widzę lenistwo akwarysty, a nie ryb.
Zacznij czytać podstawy podstaw akwarystyki, dowiedz się jakie mają wymagania Twoje ryby. Proszę nie kupuj już żadnych ryb bo je po prostu męczysz.
Zxc305
Posty: 9
Rejestracja: 02 wrz 2019 21:18

Post autor: Zxc305 »

Mecze je w czym? Po pierwsze każdy jakoś zaczynał
Skalary były wzięte aby nie męczył się we 2 w akwarium 10 litrów w sklepie. I skoro widziałem że coś jest nie tak to Odrazu staram się to naprawić aby jak najlepiej im było dlatego było przerobione . Jeżeli masz pisać takie komentarze zamiast wyjaśnić w czym problem to po co piszesz wgl taki komentarz skoro on nic nie wnosi.? Chcę im polepszyć warunki ale nie wiem w czym problem dlatego szukam pomocy tutaj. Mój tato ma 2 akwarium właśnie 200 i 350 litrów i ryby posiada już od 30 lat jednak sam nie wie w czym może być problem o co chodzi dlatego proszę o normalna odpowiedź a nie wymadrzanie się jakieś palanta zamiast dać odpowiedź
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Jak masz mnie za palanta to ja już nie mam nic do powiedzenia...
Zxc305
Posty: 9
Rejestracja: 02 wrz 2019 21:18

Post autor: Zxc305 »

Ponieważ skoro oczekuje pomocy staram się zapewnić im odpowiednie warunki skoro widziałem że było cokolwiek nie tak Odrazu wymieniłem zrobiłem od nowa akwarium i tak dalej robię co mogę aby im zapewnić warunki nawet szukam pomocy na grupie a pan zamiast pomoc zaczynającym zachowuje się jakby zjadł wszystkie rozumy nie potrafi zauważyc w tym starań tylko próbuje zniechęcić do dalszego hodowania to jaka w tym pomóc? Gdzie w tym jest lenistwo? W tym że próbuje znaleźć pomoc gdzieś indziej skoro widzę że robię coś nie tak? Gdzie jest meczenie ryb w probowaniu a nie ma go w hodowaniu ich 2 w 10 litrach?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Zxc305 fajnie się przez neta wyzywa nieznajomych od palantów skur.ensynie jeden - też potrafię...jesteś leń śmierdzący i tyle- prawko masz? najpierw rozbijałeś się autem tatusia bez dokumentu, czy na start była nauka?
...za co byś się nie brał to do fona możesz zajrzeć, czy kompa i się szybko dowiedzieć podstaw- dzisiaj nawet książek kupować nie musisz- wszystko masz dostępne w ułamku sekundy, ale jesteś leń i tyle- uratował skalarka z 10l słoika w sklepie- dzięki Tobie sprzedawca do tych 10l zaraz zamówi więcej bo dobrze zszedł towar...

Tatuś 30-letni akwarysta, a śmiałości nie miałeś dowiedzieć się czegokolwiek o akwarystyce...fajnie, chyba że tata 30lat ryby ma, ale wiedzy nie rozwija- takich też pełno.

Bardzo proszę wszystkich użytkowników forum o nie podawanie na tacy "jegomościowi" tego, czego chce- niech poczyta, pomyśli i skuma co jest nie tak, proszę- Twoja niezbędna wiedza:
http://www.akwaforum.pl/mapa.php
Ten link znajduje sie na pierwszej stronie forum, jakbyś w przyszłości nie mógł znaleźć...
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Proszę skupić się na meritum sprawy i nie używać obraźliwych zwrotów.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Zxc305
Posty: 9
Rejestracja: 02 wrz 2019 21:18

Post autor: Zxc305 »

Akurat prawko mam. Powtarzasz kolejny to samo abym zaczął od podstaw i akurat je przyswoilem dużo siedziałem czytałem na ten temat zanim je zakupiłem i dalej szukam problemu a skoro nie umiem sobie znaleźć odpowiedzi to dalej nie dokupuje i czekam aż wyjaśnię jedno co jest nie tak. Masz rację jestem len ponieważ zaczynam i nie potrafię znaleźć odpowiedzi na nauce jazdy jak dobrze wiesz masz jazdy z instruktorem osoba mądrzejsza która powie ci co i jak i poprawi w razie błędu a nie zachęca innych uczestników ruchu aby jeszcze go dobijali nie dali odpowiedzi. Ok nie wiem co robię źle przyznałem to i chce znaleźć odpowiedź u osób z doświadczeniem instruktora.
OK niech nie podają lepiej niech każdy radzi sam a ryby nie wiadomo po co mają cierpieć
Akwarium zostało przygotowane 2 razy od 0 aby miały dobre warunki czyli nie wiem gdzie widzisz tu lenistwo i nie zavzynanie od podstaw
wężowakolumna
Posty: 204
Rejestracja: 12 kwie 2019 15:45
Lokalizacja: jarosław

Post autor: wężowakolumna »

Opisz dokładnie jak przygotowałeś to akwarium, a najlepiej wrzuć zdjęcie.
Zxc305
Posty: 9
Rejestracja: 02 wrz 2019 21:18

Post autor: Zxc305 »

Akwarium było wyczyszone i umyte do przerobienia woda zwykła że ściereczka czysta
Wszystkie rzeczy jakie były tam zostały wyrzucone
Kupiłem nowy żwirek który wyparzylem zanim został on dodany do akwarium następnie wsadzilem większe również wyczyszczone i wyparzone kamienie
Woda była brana z innego większego akwarium gdzie ryby pływają już dłuższy czas ok 3 lata od kiedy było postawione oczywiście woda była czyszczona i podmieniana wlewana nowa raz na 3 tygodnie ok 30% akwarium
Wlane zostało trochę wody aby posadzić roślinki i posadzkilem ich 10 następnie woda została dolana do 3/4 akwarium i wsadz one ryby w torebce aby przywykly do temperatury następnie zostało wpuszczane krople Blue ichtii a proporcjach 6 ml na 60 litrów jak na butelce i następnie zostały wypuszczony ryby
wężowakolumna
Posty: 204
Rejestracja: 12 kwie 2019 15:45
Lokalizacja: jarosław

Post autor: wężowakolumna »

A NH3/NH4, NO2, NO3?
Zxc305
Posty: 9
Rejestracja: 02 wrz 2019 21:18

Post autor: Zxc305 »

Niestety dopiero rozpoczynam i nie potrafię odpowiedzieć ponieważ nie rozumiem pytania
wężowakolumna
Posty: 204
Rejestracja: 12 kwie 2019 15:45
Lokalizacja: jarosław

Post autor: wężowakolumna »

Napisałeś wcześniej, że masz podstawy ogarnięte ;) Cykl azotowy w akwarium jeszcze ogarnij ;)
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol:
Ostatnio zmieniony 15 mar 2020 21:10 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
Zxc305
Posty: 9
Rejestracja: 02 wrz 2019 21:18

Post autor: Zxc305 »

Dziękuję za pomoc na pewno poczytam o tym jeszcze aby i to ogarnąć.
Za każdą próba wrzucenia zdjęcia wyskakuje komunikat że rozmiar zdjęcia jest za duży
ODPOWIEDZ