Czy bojownik wytrzyma dobę bez filtra, grzałki?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
MarcelaAnna
Posty: 3
Rejestracja: 10 wrz 2019 17:43

Czy bojownik wytrzyma dobę bez filtra, grzałki?

Post autor: MarcelaAnna »

Hej :)

Zakładam właśnie nowe akwarium, które docelowo będzie domem bojownika. Mam jednak problem, ponieważ bojownika mogę wpuścić do wody we wtorek, a kupuję w poniedziałek. Wiecie może czy 24 godziny bez filtra bardzo źle na niego wpłyną? Mogę wpuścić go do większego pojemnika z wodą z dojrzałego akwarium.
Nie będzie w worku, tylko w lekko otwartym pojemniku, żeby miał dostęp do tlenu. Będzie przez cały ten czas w pomieszczeniu z temperaturą pokojową; czy w takiej sytuacji da radę bez grzałki?

We wtorek zostanie wpuszczony do dojrzałego akwarium z filtrem i grzałką.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

da radę, w końcu całymi dniami przesiadują w plastikowych kubeczkach na półkach sklepowych...
MarcelaAnna
Posty: 3
Rejestracja: 10 wrz 2019 17:43

Post autor: MarcelaAnna »

Dzięki za odpowiedź. Może trochę inaczej zapytam: czy zaszkodzi mu to? Nie chcę skrzywdzić bojka. W sklepie, z którego go kupuję, bojowniki są trzymane w akwariach z przefiltrowaną wodą. Zdecydowanie nie popieram trzymania ich w kubeczkach, unikam takich zoologicznych.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Jeżeli akwarium dojrzewało ponad dwa tygodnie to nie ma znaczenia czy wpuścisz bojownika w poniedziałek czy we wtorek. Jakoś nie rozumiem problemu...
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
MarcelaAnna
Posty: 3
Rejestracja: 10 wrz 2019 17:43

Post autor: MarcelaAnna »

Tak jak napisałam w pierwszym poście - nie mogę niestety wpuścić go w poniedziałek. Gdyby taka opcja była możliwa, ten temat by nie istniał.

Czy może ktoś inny miał podobny problem?
ODPOWIEDZ