....::::POMOCY::::....

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
dj_matush
Posty: 3
Rejestracja: 31 mar 2006 23:10
Lokalizacja: Leśna

....::::POMOCY::::....

Post autor: dj_matush »

Witam jestem tu nowy,ostatnio zdecydowałem sie na akwarium nie znam sie za bardzo na tym ale nArazie czytam i sie rozenaje.Jedynym pproblemem to jts to ze nie wi gdzie moge umiescić akwarium chodzi mi o to ze znajommi mówia ze meble moga byc za słabe i ze mi to wsyztsko piźnie.Ale wydaje mi sie ze akwarium 80l,chyba az tak nie naruszy mojje konmstrukcji mebli na czym to postawiac bo w pokoju mam nie za wiele miejsca dlatego chcem na meblach.Pozdrawiam i wi ze dziwnoe ptania zadaje ale juz zdębiałem gdzie mam to postawic a bardzihej na czym nie mam miejsca na jakis specjany stoliczek cczy cos czekam na opinie pozdrawiam i z góry dziękuje.
Awatar użytkownika
Robin 88
Posty: 126
Rejestracja: 19 mar 2006 16:24

Post autor: Robin 88 »

Troche nietypowe pytanie,ale konkretne
A to zalezy jakie masz meble i co bedzie pod tym akwarium jezeli pusta szafka to ci proponuje abys zrobil jakies wzmocnienie takie jak na rysunku bo bez tego jest taka mozliwosc ze ci ono "piznie"
Obrazek
Pozdro :wink:
Sprzedaje akwarium w pierony ... wroce za kilkanascie miesiecy ;) jak cos to walic na gg. Pozdro!
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

I bardzo wazna rzecz
Nie zapomnij o jakiejs podkladce pod akwarium
gdyz z powodu nie rownosci badz jakiegos kamyka moze strzelic tobie dno
Polecam styropian
sebastian
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 26 lut 2006 20:08
Lokalizacja: sosnowiec

Post autor: sebastian »

Jeżeli blat szafki na którym ma stać twoje 80l leży na bokach szafki to wzmocnienia nie są potrzebne. Jeżeli natomiast podstawą pod akwarium jest półka mocowana na kołkach do boków to wtedy może to nie wytrzymac i należy zrobić wzmocnienia.
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Re: ....::::POMOCY::::....

Post autor: Karola »

Biorąc pod uwagę, że akwarium bedzie ważyło około a moze troche ponad 100 kg, wiec konstrukcja musi byc stabilna, bo jesli nie to faktycznie szafka Ci się załamie. Schemat pokazany przez Robin 88 powyżej jest bardzo dobry i zapewne z takim rozwiązaniem akwa spokojnie wytrzyma.
dj_matush pisze: meble moga byc za słabe i ze mi to wsyztsko piźnie.
A tu tylko komentarz do jakże wysublimowanego literackiego języka polskiego. Chyba nawet słownik Kopalińskiego tego nie uwzględnia. Nadmienię rok 2006, jest Rokiem Języka Polskiego, to tak na marginesie tylko.

Pozdrowienia
Per aspera ad astra

Obrazek
dj_matush
Posty: 3
Rejestracja: 31 mar 2006 23:10
Lokalizacja: Leśna

Post autor: dj_matush »

Dziękuje za rady nie spodziewałem sie że wogóle ktos sie zainteresuje żułtodziobem z jakim kolwiek pytaniem dziękuje za zaintresowanie i wzmocnienia juz sa juz wykonywane jak sie sprawdzi i juz postawie akwarium to bed emiał wiecej pytań to sie odezwe bo widze ze tu znajde pomoc>Pozdrawiam i co do mojego polskiego to nic nie poradze.Jeszcze raz dziękuje
Awatar użytkownika
Aldred
Początkujący pomocnik
Posty: 275
Rejestracja: 03 sty 2006 23:50
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: Aldred »

dj_matush pisze:Pozdrawiam i co do mojego polskiego to nic nie poradze.Jeszcze raz dziękuje
Hej. Poradzisz, poradzisz wystarczy przed wysłaniem posta przekleić tekst do worda a on poprawi błędy ortograficzne. Jeżeli chodzi o składnie to word już nic nie pomoże :? :wink:

Pozdrawiam
Obrazek
ODPOWIEDZ