Bojownik gania Gurami

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
huanitka
Posty: 30
Rejestracja: 26 mar 2006 22:24

Bojownik gania Gurami

Post autor: huanitka »

Mam akwarium 60 l Bojownika i Gurami Dlaczego Bojownik ,,stroszy piórka'' i goni Gurami On się zaleca czy atakuje ?Pozdrawiam
Huanitka
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Na pewno się nie zaleca :) a niekoniecznie atakuje aczkolwiek duze prawdopodobienstwo. Jak juz we wczesniejszych postach wspominałem gurami ryba bardzo terytorialna i na te 60l chce zapewne aby to terytotium to bylo cale 60l, zapewniam..wiec jak widzisz dochodzi do konfliktu i bedzie niestety w tym zbiorniku, ktory przykro mi to powiedziwc, ale jest troszke mały. Niestety :(

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
huanitka
Posty: 30
Rejestracja: 26 mar 2006 22:24

Post autor: huanitka »

A czy można coś z tym fantem zrobić np podmiankę ryb Jeśli tak to na jakie? Dzięki za zainteresowanie NA POZNAŃ ZAWSZE MOŻNA LICZYĆ
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Wymienić rybki musisz koniecznie. Gurami już wiesz, żabki i krewetki to samo. Niestety wszystko to musi opuścić Twoje akwa. Może jeśli już masz bojowanika dokup mu dwie dziewczyny(i tylko samiczki jeśli masz samca) i może jakieś neony innessa bardzo ładne rybki. No i jednego zbrojnika niebieskiego.

Pozdrawiam
Per aspera ad astra

Obrazek
Awatar użytkownika
huanitka
Posty: 30
Rejestracja: 26 mar 2006 22:24

Post autor: huanitka »

TZN NIE MA SZANS ABY SIĘ POKOCHAŁY?kREWETKA SIEDZI W DOMKU I WYCHODZI WIECZOREM jEST SPOKOJNA ODKĄD NIE MA ŻABEK ODŁOWIŁAM JE BO JEDNA BYŁA DZIWNA A POTEM PADŁA TAK JAK GURAMI MYŚLĘ ŻE TO BYŁ POKARM ŻYWY BO DRUGA KTÓRA NIE JADŁA JEST OK POZDRAWIAM POZNAŃ
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Krewetka jak krewetka, ale gurami niestety nie pokocha sie tutaj z innymi rybkami, a bedzie coraz gorzej i moze dojsc do tego ze gurami zagania inne rybki w tym akwarium niestety na smierc i to nie przenośnia a tak dosłownie może być, zatem jesłi możesz postaraj się znależć inny domek dla gurami i sprawa sie sama rozwiąże. A to ze padła to pewnie z innych względów tu omawianych. Ale dobór rybek jest istotny dla ich samopoczucia i niestety niektore z niektorymi byc nie moga, tak jak niektore wymagaja konkretnie duzych zbiorników i tu sie na to juz nic nie poradzi.

Poznań tez pozdrawia :)
Per aspera ad astra

Obrazek
Awatar użytkownika
huanitka
Posty: 30
Rejestracja: 26 mar 2006 22:24

Post autor: huanitka »

ALE TO BOJOWNIK GANIA GURAMI A GURAMI PROWOKUJE

CAPS :!:...p.
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Nieistotne kto kogo gania, jak wspomniałas gurami prowokuje, bo jak mialaś napisane powyzej 60l jest dla gurami za malo i tak bedzie non stop. Wydanie bojownika a zostawienie gurami nic nie zmieni, bo gurami zacznie prowokowac inne rybki i bedzie armagedon :)

Pozdrowienia

PS. Wiem ze podjecie decyzji o wydaniu rybki jest trudne, ale uwierz mi jescze trudniej bedzie Ci patrzec na to co sie zacznie dziac, a zapewniam zacznie.
Per aspera ad astra

Obrazek
ODPOWIEDZ