Oświetlenie LED - Wysokie Akwarium - Dobór

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
hus1990
Posty: 2
Rejestracja: 17 wrz 2019 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Oświetlenie LED - Wysokie Akwarium - Dobór

Post autor: hus1990 »

Hej, Panie i Panowie.

Zagubiłem się w tych ledach, a za jakiś czas startuje z nowym zbiornikiem - docelowo chciałbym postawić zbiornik o wymiarach 120x50x60 cm z oświetleniem LED. I tu zaczyna się problem:

Oświetlenie - tu padło na 2x30W

1 belka - POWER – lampka wykonana na diodach typu SMD 2835 o barwie 6500K i ilości lumenów 3000/mb
2 belka - PLANT – lampka wykonana na diodach typu SMD 2835 o barwie optymalnie dobranej dla roślin. Diody przeplatają się w kolejności biała, biała, niebieska, biała, czerwona.

Czy takie oświetlenie wystarczy do zbiornika o wysokości 60 cm? Zakładając średnio wymagające rośliny?

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc!
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

hus1990 do takiego jak piszesz zakupiłem sobie chihiros a1201 plus że ściemniaczem. Wystarczy na wymagające rośliny a jak Ci się znudzi jak mi to ściemniasz na 30% i będzie OK.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

Jak masz lutownice i minimalne pojęcie o prądzie to rób na power led wyjdzie taniej i dokładnie tyle ile chcesz swiatła regulacja co 1W .Sam robiłem to nic trudnego mówię tu o wersji na zasilacze bez elektroniki
hus1990
Posty: 2
Rejestracja: 17 wrz 2019 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: hus1990 »

Neurochirurg - ta Twoja belka wygląda lepiej w porównaniu z moją. Z drugiej strony za tą cenę mam oświetlenie z pokrywą i to jest kuszące.

andypl33 - nie mam sprzętu i zbytnio pojęcia - chociaż wszystko można nadrobić. Jednak swój start z ledami chciałbym zacząć od gotowego zestawu.

Spróbuję wystartować na tym sprzęcie ze zbiornikiem o wysokości 60cm. Zobaczymy jak to będzie wyglądać. Ewentualnie pomyślę o dołożeniu czegoś jeszcze.
ODPOWIEDZ