[50l] Bojownik na włościach

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Ginuha
Posty: 239
Rejestracja: 04 wrz 2019 13:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Ginuha »

pojawiły się glony, jak mniemam to Oedogonium. Jak się tego pozbyć na tym etapie? Akwarium ma dziś 14 dni
Awatar użytkownika
Ginuha
Posty: 239
Rejestracja: 04 wrz 2019 13:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Ginuha »

14 dzień

Obrazek


21 dzień

Obrazek

Obrazek

obchodzę akwarium szerokim łukiem bo szlag mnie trafia jak widzę te glony :/
Awatar użytkownika
Ginuha
Posty: 239
Rejestracja: 04 wrz 2019 13:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Ginuha »

Akwarium ma już 6 tygodni, wprowadzili się już pierwszy mieszkańcy, którzy rozprawili się z glonami. Jedynie piasek został w uroczym kolorze błota :)

na ten moment w akwarium pływa:
6 kirysków Pigmej
3 Otoski
7 krewetek red schery (chyba ;))


Z roślin dołożyłam im anubiasa, żabienicę, phyllanthusa i coś jeszcze czego nazwy teraz nie mogę przywołać :) edit: hygroryza

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ginuha
Posty: 239
Rejestracja: 04 wrz 2019 13:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Ginuha »

Akwarium ma już prawie 3 miesiące.

Większość roślin jak ma się całkiem dobrze, części musiałam się pozbyć, mini anubiasek się wprowadził.

Obsada na ten moment wygląda następująco:
3 Otoski
6 kirysków pigmejów
4 kiryski malutkie (poszłam dokupić 4 pigmeje, a wróciłam z małymi, zorientowałam się dopiero w domu, ale jako że Pigmejom się batdzo to towarzystwo spodobało to już je zostawiłam)
około 6 krewetek red cherry, aczkolwiek jedna matka polka już się prawie kula, więc spodziewamy się potomstwa :D

Zastanawiam się jeszcze co posadzić przed korzeniem, bu rybki pływają jakoś nadmiernie na tej patelni na przodzie. Jakiś mech na kamieniu?

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
DarkBoyZbo
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2019 12:13
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: DarkBoyZbo »

Bardzo ładne akwarium :) jak rybki pływają do góry to znaczy że się mają świetnie
Obrazek
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Te kiryski to pieprzowe tak na pierwszy rzut oka, małe będą :)
DarkBoyZbo pisze:jak rybki pływają do góry to znaczy że się mają świetnie
bez komentarza...
Awatar użytkownika
DarkBoyZbo
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2019 12:13
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: DarkBoyZbo »

grzesi3k planuje mieć kiryski w swoim akwarium więc dokładnie zgłębiłem temat i ich zachowania. A to nie kirysek piepszowy tylko malutki
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Corydoras habrosus po angielsku salt and pepper cory, a nie Corydoras paleatus, chyba każdy posiadający kiryski od razu wie o jaki gatunek chodzi xD Obawiam się, że w kilka dni nie miałeś szans liznąć tematu kirysków ;) Kolega też pisał o zagęszczeniu środka, a nic o górze. Ryby pływające "na górze" poza tymi z górnej warstwy to nigdy nie jest dobry znak.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

A co to ryby nie lubią pływać na pleckach? to coś niepokojącego? ;)
Obrazek
(to nie mój jakby co :D)
Na poważnie to tak, kiryski od czasu do czasu energicznie łapią powietrze z tafli, ale nie pływają w górnych partiach....pigmeje lubią w toni pływać
Awatar użytkownika
DarkBoyZbo
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2019 12:13
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: DarkBoyZbo »

Napisałem wyraźnie do góry nie u góry jak te na tym filmiku:
https://youtube.com/watch?v=BF5xMdUsP38
Miałem takiego sumika w akwarium 112l czasami jak sypałem pokarm to pływał do góry nogami i wyłapywał tą karme śmiesznie to wyglądało a ten jest ewidentnie martwy xD
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

MarJan no pigmeje u mnie to jak nie wylegują się na liściach to ławicą się rozstawiają w toni :)
Awatar użytkownika
Ginuha
Posty: 239
Rejestracja: 04 wrz 2019 13:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Ginuha »

Są dzieci!!! :D :D :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Ginuha
Posty: 239
Rejestracja: 04 wrz 2019 13:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Ginuha »

Kolejna zmiana w ogródku, malutki anubias się przeprowadził na kamień, dwie roślinki się wprowadziły, a na powierzchni pływa pistia - wielka jak cholera, ale krewetkowym dzieciakom się podoba. Nie wiem co zrobić z tym "trawniczkiem" biedny on taki i chyba w ogóle nie rośnie. Jedyne jego zadanie to wyłapywanie syfu :/

Na ten moment obsada to 3 Otoski, 6 kirysków Pigmejów (choć widuje tylko trzy na raz) i 4 kiryski malutkie i krewetki. Zastanawiam się czy coś jeszcze dodać, mam tu na myśli albo dodanie osobników z tych gatunków które już są abo dodanie bystrzyków amandy. Ciężko mi ocenić.

Obrazek
Awatar użytkownika
BettaManiac
Posty: 208
Rejestracja: 13 mar 2019 9:06
Lokalizacja: Toruń/Kuj.Pom.

Post autor: BettaManiac »

Ja bym pistie dał do tyłu.Tak ogółem ładne akwarium,według ciebie narazie pusto ale zobaczysz jak krewetek będziesz miała więcej,będzie dobrze :).
Awatar użytkownika
Ginuha
Posty: 239
Rejestracja: 04 wrz 2019 13:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Ginuha »

Rośnie sobie, rośnie...

Obsada powiększyła się o 6 bystrzyków amandy (prezent), a krewetkowa Matka Polka otworzyła linię produkcyjną i z 6 krewetek we wrześniu jest juz jakieś 30 (ruch się zrobił jak na dworcu), a ona znowu nosi jajka, zacznę chyba je oddawać, albo karmić nimi bojownika. No właśnie, jaka jest optymalna ilość krewetek w 50l akwarium. Liczy się je jako ryby?

Swoją droga znowu mamy atak glonów, w odwrocie jest Spirogyra, na korzeniu i anubiasie siedzi zielenica (o ile to jest zielenica), a podłoże znowu zaczyna nabierać koloru jaki miało przy ataku sinicy. W prawdzie wyniki NO3 i PO4 (NO3 20 mg/l PO4 0,25 mg/l bądź mniej) nie pasują do sinicy (o ile wyczytane informacje są prawidłowe).
Czekam na resztę testów i zobaczymy co tam się ciekawego dzieje.

aaaa.... obsychają mi brzegi liści pistii. Jaka może być przyczyna? Mają dużo światła, nie kapie na nie. Czy odpowiedz może przynieść tylko zrobienie testów?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ