"Drugie" akwarium w życiu.

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Sebixxu
Posty: 7
Rejestracja: 28 wrz 2019 14:13

"Drugie" akwarium w życiu.

Post autor: Sebixxu »

Hej!

Dosyć dawno temu, za dzieciaka posiadałem pewne akwarium, brak oświetlenia, 60cm(?) i pewnie masa innych błędów.

Ostatnimi czasy uznałem, że czas spełnić marzenie i założyć swoje "drugie" akwarium w życiu.

Aktualnie głęboko zastanawiam się nad tym, czy akwarium 80cm, będzie odpowiednie dla nowicjusza, czy lepiej pochylić się nad większym, teoretycznie łatwiejszym w prowadzeniu akwarium 100cm. Czy warto dołożyć daną sumę pieniędzy do 100cm, efekt jak i łatwość prowadzenia jest znacząca porównując z 80cm? :)
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Im dłuższy zbiornik tym większe ryby mogą w nim pływać= więcej możliwości, ponadto do dużego zbiornika wsadzisz więcej ryb małych (jak Cię większe nie interesują) niż do małego i wtedy masz szansę zrobić większą grupę z bardziej naturalnymi zachowaniami.

Najlepiej jest postawić akwarium największe na jakie możesz sobie pozwolić (czy to kwestia wydatków, czy miejsca lub jeszcze czego innego), wtedy wydasz najwięcej pieniędzy, ale zrobisz to raz, bo apetyt rośnie w miarę jedzenia i albo będziesz stawiał coraz większe zbiorniki co parę lat i wydasz w konsekwencji więcej, albo jeden zakup i mnogość wyżej wspomnianych możliwości.

Zaczynałem od 112l i 80cm, obecnie mam około 160l przy 120cm długości....na długości mi zależało bo to furtka do większej liczby gatunków ryb po prostu, przy 80cm był niedosyt w dość krótkim czasie, jeśli chodzi o trudność...póki co bez większych problemów tu czy tu. [raczej jestem leniwy i pozwalam dość bardzo, aby sytuacja w szkle rozwijała się przy jak najmniejszej ingerencji]
Sebixxu
Posty: 7
Rejestracja: 28 wrz 2019 14:13

Post autor: Sebixxu »

W takim razie ostatecznie zdecydowałem się na 200l, dodałem post w obsadzie co do mojego zestawu. Jakbyś mógł zerknąć było by miło :)
ODPOWIEDZ