zabki

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szynwelska
Posty: 54
Rejestracja: 21 wrz 2005 22:27
Lokalizacja: Maków Maz.

zabki

Post autor: szynwelska »

hej
kupilam dzisiaj trzy malutkie zabki, takie co caly czas pod woda siedza.
Mam pytanie - czym sie je karmi?? Pan w sklepie powiedzial ze zywa ochotka, ale jak wpuscilismy to one sie na to wypiely a zezarly wszystko ryby :( i teraz nie wiem co robic, bo przeciez rybom nie zabronie tego jesc :/ a dla nich mam co innego.
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
Niki
Pomocnik
Posty: 196
Rejestracja: 10 lut 2006 15:36
Lokalizacja: Wola

Post autor: Niki »

Ja mam 2 karliki szponiaste i na początku też miałam z nimi problem, z reguły jedzą wszystko to co ryby, jednak ciężko je przestawić na suchy (mi się to w końcu udało), najlepiej podawać im żywy pokarm np. ochotke, wodzenia też ładnie łapią. Tylko ja mam taki problem że zanim żabolki wezmą się za jedzenie to ryby wszystko wyjadaja bo są szybsze, dlatego co jakiś czas wyławiam żabki do osobnego, małego pojemniczka na czas karmienia i tam spokojnie sobie pojedzą i z powrotem do akwa. na początku były płochliwe i bojażliwe, siedziały ciągle pod korzeniem, a teraz to ciekawskie i sprytne stworzonke, nabrały odwagi i nawet w akwa potrafia uprzedzić rybe z jedzeniem :).
Akwarium 112l
Kaskada Aquael FZN-2
grzałka z termostatem Aquael 100W
Oświetlenie: Aqua glo 20W, Sun glo 20W
Obsada:
2 skalary
1 gurami marmurkowy
4 żałobniczki
4 kiryski
2 cierniooczki
1 kosiarka
2 zbrojniki niebieskie
1 żabka
sebastian
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 26 lut 2006 20:08
Lokalizacja: sosnowiec

Post autor: sebastian »

W moim akwarium żaby z początku również spóźniały się na posiłki ale teraz to sobie daja świetnie radę i nawet najadają się tak , że potem stoją na tylnych łapkach oparte jedną łapką o szybe i pokazują swoje pełne brzuszki :lol: naprawde nadęte jak balony :lol: a-ha rybcie i żaby karmie przede wszystkim mrożoną ochotką a żaby upodobały sobie również żywy rurecznik. :)
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

Moje karliki zawsze sobie radzą. Żywy szybciorem szamają, nawet potrafią ryby odstraszyć. Jedzą również suchy pokarm. Ale zaznaczam, że ten suchy pokarm to pokarm w tabletkach ( 3 różne rodzaje), pokarm dla kirysków, dla glonojadów (2 rodzaje).
Ale ulubionym pokarmem moich żabć są młodziutkie gupiki. Bardzo często widze jak siadają na swoich "stanowiskach" i polują na nieświadomy odbywającego się na nie polowania narybek gupików.
ODPOWIEDZ