Chora samiczka bojownika (?)

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Zablokowany
AlisonLaurentis
Posty: 46
Rejestracja: 20 kwie 2019 11:40
Lokalizacja: Suszec

Chora samiczka bojownika (?)

Post autor: AlisonLaurentis »

Witam, niestety jestem zmuszona napisać post w tym dziale i liczę na szybką odpowiedź i jakąś poradę.

Jedna z moich bojowniczek zachorowała. Nie było to nagle tylko z dnia na dzień było troszeczkę gorzej. Objawy to wytrzeszczone i zamglone oczka, oraz bardzo widoczna podskórna plama między oczami jakby wylew (?) Do tego rybka w ciągu dnia jest troszke ospała, wolniejsza niż zwykle i znacznie częściej odpoczywa na dnie lub za grzałką niż kiedys. Zawsze do karmienia podpływa jednak zachowuje się jakby miała lekkie problemy ze wzrokiem i mniejszy refleks. Do tego ma delikatnie opadnięty ogonek. Jej kolory się nie zmieniły.

Akwarium stoi od końca maja pierwsze rybki były wpuszczone miesiąc po zalaniu a ta bojowniczka pod koniec lipca.

Parametry badam regularnie i od czasu jej wpuszczenia nic się jakoś bardzo nie zmieniało:
pH 7
NO2 0
NO3 20
Bardzo ciężko mi się mierzy GH I KH bo nigdy nie wiem czy dana barwa jest już taka jak na wskaźniku czy nie. Ostatnio wyszło mniej więcej 10/11 GH ale wynik nie jest pewny, (testy kropelkowe zoolek),
Temp. 26 stopni, w nocy trochę spada.

Akwarium ma 112l, filtracja to multikani 800, sporo żywych roślin.

Obsada:
9× razbora klinowa,
3× otosek,
2x jeszcze inne samiczki bojownika z którymi wszystko jest okej,
2x ślimak zebra.

Poniżej zamieszczam zdjęcia biedaczki na czas których przeniosłam ją do kubeczka, teraz jest w innym akwarium które ma kilka litrów. Czytałam że może być to posocznica i niestety martwię się że to prawda a zdążyłam się do niej przywiązać.


Obrazek


Obrazek


Obrazek
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Moim zdaniem dalej masz za małe akwa na obecność 3-ech samiczek bojownika.
A co do rybki to pytanie jest takie :
w jakim wieku jest ta ryba ?
Może to już rybia staruszka?
Oprócz uszkodzenia mechanicznego trzeba jeszcze brać pod uwagę możliwość wylewu czy udaru. Jeśli inne rybki jej nie prześladują to zamiast ją izolować wpuściłbym ją do zbiornika w którym normalnie przebywa.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
AlisonLaurentis
Posty: 46
Rejestracja: 20 kwie 2019 11:40
Lokalizacja: Suszec

Post autor: AlisonLaurentis »

Bardzo proszę o usunięcie tematu, rybka wróciła do akwarium ogólnego i widać z dnia na dzień poprawę.
Zablokowany