Juwel Lido 120 vs. Aquael Glossy 80

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
d3th
Posty: 7
Rejestracja: 27 lut 2019 8:21
Lokalizacja: Wałbrzych

Juwel Lido 120 vs. Aquael Glossy 80

Post autor: d3th »

Cześć!

Powoli rozglądam się za większym akwarium, niż to co mam (ok. 60 l) - choćby dlatego, że łatwiej zapanować nad parametrami wody większego zbiornika, a z tym miewam wzloty i upadki :oops:

Szukam zestawu złożonego z akwarium ok. 120 l i dedykowanej do niego szafki.


Obecną obsadę chciałbym, w miarę możliwości zachować:
1. 4 molinezje,
2. 6 fantomów czarnych,
3. 5 danio chomprae,
4. 6 kirysków panda

Spodobały mi się na necie dwie oferty: Juwel Lido 120 i Aquael Glossy 80.
Który zestaw jest solidniejszy, jesli chodzi o szafki i ogólną jakość wykonania? Może ktoś z Was je ma i może się wypowiedzieć?

Zauważyłem, że Juwel dorzuca filtr Bioflow M, ale ja mam obecnie Multikani, który chyba jest od niego lepszy (?)
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Według mnie oba przedstawione szkła mają beznadziejne wymiary- Juwel bardziej beznadziejne...

Ryby, które masz obecnie zostały nie najlepiej dobrane i nie powinieneś dalej ciągnąć takiej obsady razem- tu polecam atlas ryb, dodam że molinezja potrzebuje jak co szkła dłuższego niż masz i niż chcesz kupić [wszystko jedno które z tych 2].

Litraż to nie wszystko- skoncentruj się na potrzebach/wymogach ryb, które chcesz i na długości zbiornika, nie niepotrzebnej wysokości.
d3th
Posty: 7
Rejestracja: 27 lut 2019 8:21
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: d3th »

MarJan pisze:Według mnie oba przedstawione szkła mają beznadziejne wymiary- Juwel bardziej beznadziejne...

Ryby, które masz obecnie zostały nie najlepiej dobrane i nie powinieneś dalej ciągnąć takiej obsady razem- tu polecam atlas ryb, dodam że molinezja potrzebuje jak co szkła dłuższego niż masz i niż chcesz kupić [wszystko jedno które z tych 2].

Litraż to nie wszystko- skoncentruj się na potrzebach/wymogach ryb, które chcesz i na długości zbiornika, nie niepotrzebnej wysokości.

Nic dłuższego już raczej mi nie wejdzie, choć bardziej skłaniałem się właśnie w stronę Aquaela.
A co do obsady - chociaż to nie ten dział - to co proponujesz? Dodam, że molinezji chcę się pozbyć, bo lęgną się na potęgę.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Glossy 80 kupowałem koledze na 40, sam dokupił szafkę. Wykonanie 1 klasa. Lido nie widziałem, więc się nie wypowiem.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
ODPOWIEDZ