Start

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Patryk458
Posty: 8
Rejestracja: 31 paź 2019 21:31

Post autor: Patryk458 »

No i dokładnie o ten filtr mi również chodziło. ..


Także ten :/
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Patryk458 pisze: Także ten :/
Kolego, jeżeli producent podaje 500l to znaczy, że będzie max 250. Wartości są podawane na pustych koszykach. Przy 450 litrach, taki filtr, żeby miał trochę nadfiltracji powinien być 750-1000. natomiast 600l to będzie wg. mnie na styk. Cały czs piszemy o akwarium bez dużej ilości roślin, które normalnie wspomagają filtrację.
*Michał*
Posty: 7
Rejestracja: 24 lis 2019 11:02
Lokalizacja: Strzelce Wielkie

Post autor: *Michał* »

Cześć przemyślałem wszystkie uwagi i tak nie jestem gotów na iwagumi trudny temat no i tam trzyma się mało rybek trochę poczytałem i jest to dla mnie nie dobry wybór chciałbym mieć akwa wielo gatunkowe jakaś ławica rosbory neony otoski 4 jakieś duże kolorowe rybki które będą główna ozdobą. Akwaria stylu malawi też odpadają chciałbym wrzucić parę ładnych kamieni jak w iwagumi jakiś korzeń i trochę roślinek. ograniczyłem wielkość baniaka 120/50/50 filtr o wydajności 500l powinien wystarczyć oświetlenie led 4x30 wat do takiego akwa się sprawdzi ? grzałka 300 wat bez pompy CO2 i nie wiem czy potrzebuje jakiś dodatkowy natleniacz .
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Możesz mieć ogólne z jakimiś skałkami, czemu nie. Można je ładnie obsadzić roślinami (ale wtedy przydałoby się CO2, nie easy carbo). Ilość W grzałki wpływa na szybkość jej nagrzewania się, 200W by było wystarczające wg. mnie na zbiornik jaki planujesz. Zresztą, 120x45x45 by było bardziej ustawne (240 litrów).

Popatrz tematy w galerii, poszukaj inspiracji. Sprawdź jaką masz wodę (łatwiej jak dobierasz obsadę do wody (twardość), a nie robisz wodę pod obsadę ;) ). Jak masz rośliny to nie potrzebujesz napowietrzacza.
ODPOWIEDZ