[30l] Małe Akwarium DarkBoyZbo

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
DarkBoyZbo
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2019 12:13
Lokalizacja: Zabrze

[30l] Małe Akwarium DarkBoyZbo

Post autor: DarkBoyZbo »

Przedstawiam wam moje małe akwarium
Obrazek
Akwarium jest na 20l Wymiary 25x25x30 oświetlenie mini świetlówka woda napowietrzona z odpowiednim pH i temperaturą rośliny to amazonka i kabomba rybki 4x neonki kilka par gupików razbora klinowa jedna ale planuje jej dokupić kolegów niechce też przerybić akwarium co sądzicie?
Obrazek
u góry na szybie nakleiłem pasek taśmy izolacyjnej zruwnanej z taflą wody dla estetyki planuje dać z tyłu tło jakieś pomysły? bo ja niewiem a tu krotki filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=WEiwLuttLJc
Zapraszam do oceny i komentarzy pozdrawiam DarkBoyZbo

Poprawiłem rozmiar zdjęć, tak żeby nie rozjeżdżało się forum (szerokość zdjęć to max 620px) MOD grzesi3k
Ostatnio zmieniony 29 lis 2019 17:07 przez DarkBoyZbo, łącznie zmieniany 1 raz.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Zapraszasz do oceny i komentarzy nie kuś bo "Ci bokiem wyjdzie".
Awatar użytkownika
DarkBoyZbo
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2019 12:13
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: DarkBoyZbo »

MarJan jestem otwarty na krytykę
Obrazek
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Wymiary wskazują na niecałe 19l, odejmij podłoże i niedolanie szkła do pełna- z 15l wody może masz. Odechciało mi się już krytykować "zwykłych" ludzi, czyli takich co chcą mieć jakieś akwarium najlepiej zerowym kosztem i bez przygotowania merytorycznego. Po prostu nie masz wiedzy i w niedługim czasie to poczujesz.

Ogólnie akwarium na ryby masz za małe, masz przerybione, masz złą obsadę, prawdopodobnie nie wiesz co to pH, GH,KH i jakie powinny być te wartości dla ryb, które masz, a nie jesteś w stanie nawet dobrać optimum. Masz ryby ławicowe, których powinno trzymać się w "stadku", ale nie masz miejsca na żadna z nich. Podłoże prawdopodobnie wpływa na chemię wody, nie sprawdzałeś czy jej nie zatwardza, bo prawdopodobnie nie wiesz co to znaczy. Zgaduję- wszystko polecił Ci sprzedawca w sklepie i zarzekał się, że jest ok i tak jak powinno być- kłamał.

Jak dla mnie- prowadź to akwarium, ale bez ryb- wpuść krewetki, a w międzyczasie poczytaj o akwarystyce począwszy od tego:
http://www.akwaforum.pl/mapa.php
Awatar użytkownika
DarkBoyZbo
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2019 12:13
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: DarkBoyZbo »

Pomyliłem się akwarium ma 26l wymiary to 40x30x25 więc nie jest przerybione nawet jakby miało wymiary jakie podałem nie było by przerybione a kwasowosc i zasadowosc wody to uczyli w podstawówce myslalem że powiesz że jest brzydkie estetycznie ale Ty odrazu wywnioskowałeś że jestem laikiem
Obrazek
AlisonLaurentis
Posty: 46
Rejestracja: 20 kwie 2019 11:40
Lokalizacja: Suszec

Post autor: AlisonLaurentis »

Aż przykro mi się patrzy na tą biedną samotną razbore, która powinna mieć towarzystwo swojego gatunku i przestrzeń do pływania .. :(
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Zwróciłem uwagę na to co ważne. Tak akwarium jest brzydkie, sztuczna roślinka, żywa w koszyku i biały, gruby, nienaturalny tłuczeń...niedolana woda zamaskowana taśmą...z całą pewnością pod względem estetyki jest słabo w moim mniemaniu.
Awatar użytkownika
DarkBoyZbo
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2019 12:13
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: DarkBoyZbo »

wiem że razbora jest jedna dokupię wiecej a przestrzeni ile potrzebuje? 100l 200l jak tak to ją oddam
Obrazek
wężowakolumna
Posty: 204
Rejestracja: 12 kwie 2019 15:45
Lokalizacja: jarosław

Post autor: wężowakolumna »

Na taki litraż i wymiary to jakiś jasno-czerwony Bojownik, albo niewielka ławica Razbory borneańskiej, korzeń obsadzony Anubiasami, jakieś Limnobium na tafli, przyciemnić wodę torfem kwaśnym czy herbatą zieloną, na dno ciemny, drobny piasek, kilka Kirysków pigmejów, garść krewetek, oświetlenie żarówka led 6500k i byłoby ekstra i też niewielkim nakładem finansowym. A tutaj? Żabienica z koszyka nie wyjęta, nawet "metkę" jeszcze widać, dokupisz kolegów dla Razbory i już przerybienie będzie czekać za rogiem ;), podłoże jak na podwórku u Janusza z Nicponisk....Akwarium typowe pod polecanki ze sklepów akwarystycznych ;) Weź oddaj te ryby i pooglądaj kilka filmów na jutjub jak urządzić małe akwarium, inspiracji znajdziesz mnóstwo. Poza tym trochę wiedzy teoretycznej jak parametry wody czy cykl azotowy trzeba by ogarnąć ;)
Awatar użytkownika
DarkBoyZbo
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2019 12:13
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: DarkBoyZbo »

posłuchałem się niektórych waszych rad i usunąłem sztuczną roślinkę a amazonkę wyjąłem z koszyczka dodałem też tło
Obrazek

Poprawiłem rozmiar zdjęć, tak żeby nie rozjeżdżało się forum (szerokość zdjęć to max 620px) MOD grzesi3k
wężowakolumna
Posty: 204
Rejestracja: 12 kwie 2019 15:45
Lokalizacja: jarosław

Post autor: wężowakolumna »

A powiedz jeszcze czy rybki wpuściłeś od razu po zalaniu akwarium?
Awatar użytkownika
DarkBoyZbo
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2019 12:13
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: DarkBoyZbo »

żartujesz sobie ze mnie akwarium oczywiscie że odczekało kilka dni to nie jest moje pierwsze akwarium
wężowakolumna
Posty: 204
Rejestracja: 12 kwie 2019 15:45
Lokalizacja: jarosław

Post autor: wężowakolumna »

Ja sobie żartuje? ;) Mistrzu, wpuściłeś po kilku dniach po kilka rybek z różnych gatunków do małego akwarium i twierdzisz, że to ja sobie żartuję? ;) Będą Ci te rybki zdychać pewnie niedługo.
Awatar użytkownika
DarkBoyZbo
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2019 12:13
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: DarkBoyZbo »

a ile miałem czekać miesiąc tak w ogÓle to chciałem dać glebe z ogródka ale się rozmyśliłem i zostały kamyki akwarium mi się podoba widziałem na tym forum gorsze akwaria z dużo pozytywniejszymi komentarzami powtarzam to nie jest mój pierwszy kontakt z rybami bedę na bieŻąco dodawał zdjęcia akwarium i zobaczymy czy rybki padną

Używaj modułu sprawdzania pisowni. MOD BARA
wężowakolumna
Posty: 204
Rejestracja: 12 kwie 2019 15:45
Lokalizacja: jarosław

Post autor: wężowakolumna »

DarkBoyZbo pisze:a ile miałem czekać miesiąc
Aha :)

Skoro Ci się podoba to ok. W sumie ja mam dopiero jedno akwarium, jeśli Ty miałeś więcej to ja jestem leszcz przy Tobie ;)

Powodzenia w prowadzeniu akwarium :)
ODPOWIEDZ