[30l] Małe Akwarium DarkBoyZbo

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
DarkBoyZbo
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2019 12:13
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: DarkBoyZbo »

Ta dalej swoje :x żadne akwarium nie nadaje się dla ryb optymalnie to się mogą jedynie czuć na wolności a 40 cm to wystarczająco miejsca dla dwóch gatunków kirysków tych najmniejszych! :x
Awatar użytkownika
DarkBoyZbo
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2019 12:13
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: DarkBoyZbo »

Sorki że post pod postem ale nikt nic nie napisał. Dolałem wody, zakupiłem termoregulator i termometr a do filtra między gąbki wsadziłem "cudo" które sprawi że woda będzie krystaliczna.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Czy ta grzałka albo termostat może tak być? Czy zanurzyć ją bardziej?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

A Ty dalej nie rozumiesz, że 20l to za mało na trzymanie jakichkolwiek ryb nie tylko ze względu na brak miejsca do życia ale również ze względu na problemy ze stabilnością takiego zbiornika?

Zabierz się za akwarystykę nie krzywdząc żywych i czujacych stworzeń, załóż w akwarium od 54l zgodnie z wymaganiami danego gatunku ryb i wtedy wszystko będzie ok.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
DarkBoyZbo
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2019 12:13
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: DarkBoyZbo »

Jeszcze niczego tam nie wpuściłem pomijając tamte rybki a akwarium 54l wcale nie jest wiele bardziej stabilne a na 112l nie mam miejsca choć posiadam takie w piwnicy a i tak zrobie te troszkę większe ale dalej nie będę miał dużego wyboru rybek dlaczego uważasz że rybki dorastające do 2 cm są nie odpowiednie dla zbiornika który odjąć piasek ozdoby i rośliny ma 20l a ludzie trzymają duzo większe rybki na przykład w 100l czy 200l?
Obrazek
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

My cie chyba nie przekonamy. Tygrys ma długość 2metrów, myślisz że w 20m2 będzie miał się dobrze?
Awatar użytkownika
DarkBoyZbo
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2019 12:13
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: DarkBoyZbo »

A skalar dorasta do 15 cm będzie mu dobrze w 200l he?

Może zapytam tak co za różnica trzymać wieksze rybki w wiekszym akwarium a małe w małym?

edit
Obrazek
ta wata chyba nie działa
Awatar użytkownika
DarkBoyZbo
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2019 12:13
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: DarkBoyZbo »

Jeszcze raz przepraszam za post pod postem
Jest i pierwszy mieszkaniec Gacuś czyli rozdętka
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Regulamin działu Galeria dopuszcza pisanie posta pod postem.

Jeżeli nie chcesz mieć plagi ślimakow w akwarium radzę szybko usnąć tę rozdętkę.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
DarkBoyZbo
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2019 12:13
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: DarkBoyZbo »

Dzięki za info teraz mogę bez wahania dodawać nowe posty a co do ślimaczka z wielkim bólem musiałem go pożegnać bo nie chce mieć ich więcej!
Obrazek
Awatar użytkownika
DarkBoyZbo
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2019 12:13
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: DarkBoyZbo »

Na potwierdzenie tego że mój zbiornik nadaje się dla tych malutkich kirysków
Filmik profesjonalnego akwarysty który trzyma takie w podobnym do mojego akwarium:
https://www.youtube.com/watch?v=HNVA1WuuyIs
a teraz mam pytanie akwarium stoi trzeci tydzień dużo się w nim działo i zmieniało czy mogło już w nim coś zajść? zrobić pomiary czy poczekać jeszcze tydzień może dwa?
Obrazek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Na YT każdy może zamieścić filmik. A Ty nie rozumiesz o czym do Ciebie piszę.
Proszę nie męcz ryb.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
DarkBoyZbo
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2019 12:13
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: DarkBoyZbo »

Nie chce męczyć ryb nie miałaś takiego akwarium i takich małych rybek to skąd możesz wiedzieć a na yt jest wiecej takich filmików i w encyklopedii też pisze że da rade ale okey zostawie te akwarium dla narybku jeśli taki mi się wylegnie a teraz się skupie na tym akwarium 54l choć w tym małym moge testy zrobić
Obrazek
Awatar użytkownika
DarkBoyZbo
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2019 12:13
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: DarkBoyZbo »

Zrobiłem pomiary:
Obrazek
na NO2 i NO3 zabrakło skali strach pomyśleć co by było jakby były tam rybki niewiem jak ten ślimak tam przeżył akwarium usuwam i robie na spokojnie te na 54l
Obrazek
flop
Posty: 26
Rejestracja: 02 paź 2019 11:37

Post autor: flop »

DarkBoyZbo pisze:Na potwierdzenie tego że mój zbiornik nadaje się dla tych malutkich kirysków
Filmik profesjonalnego akwarysty który trzyma takie w podobnym do mojego akwarium.

Taki filmik nic nie potwierdza, wystarczy spojrzeć na chyba najbardziej profesjonalną firmę ADA, która na swoim instagramie wstawiła zdjęcie sporego welona w "kuli" chociaż bardziej przypomina szklaną wazę do zupy... W dodatku w ich małych, 20 litrowych akwariach w galerii, pływają neony pomieszane z razborami i innymi rybami. Co jak co, uważam ich akwaria za ideał akwarium, ale czasami ich dobór ryb jest co najmniej zatrważający.
Awatar użytkownika
DarkBoyZbo
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2019 12:13
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: DarkBoyZbo »

Siemanko witam po przerwie :) w zbiorniku zaszło kilka zmian usunąłem roślinkę amazonkę przyciąłem tą trawkę zasadziłem anubiasa na korzeniu zrobiła się pleśń więc go wyczyściłem i dodałem bakterie do akwarium
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ