Forum akwarystyczne Akwaforum Strona G堯wna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomo軼iPrywatne wiadomo軼i   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

porada do zbiornika 240

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona G堯wna -> Akwarystyka s這dkowodna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
M3R4K

Do陰czy: 04 Gru 2019

PostWys豉ny: 04 Gru 2019 17:51    Temat postu: porada do zbiornika 240 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mam zbiornik 240l 100x40x60
W akwarium p造waj:
4x skalar
6x molinezja 3 black 3 gold (po 1 samcu i 2 samice)
6x Mieczyk hellera 2 samce 4 samice
5x barwniak闚 czerwonobrzuche
2x glonojad syjamski taki albinos chyba
5x kirysek pstry
danio 4x r騜owe i 4x klasyczne pr璕owane
Ro郵inki to:
Alternanthera reineckii Mini
Micranthemum Monte Carlo
Eleocharis parvulus
eleocharis vivipara
Hemianthus callitrichoides Cuba
Echinodorus horizontalis
Vallisneria asiatica
Egeria densa
Cabomba caroliniana
i si zastanawiam czy mog tam da jakie krewetki albo otoski (tylko ile)瞠by czy軼i造 mi 豉dnie ro郵inki. Tylko czy inne ryby mi ich nie b璠 chcia造 zje嗆 krewetek np skalary b康 inne ryby.
Zbiornik ma 2 miesi帷e 瘸dnych chor鏏 nie by這 ryby s od miesi帷a w akwarium
podawane to mro穎nki ro郵inna lub jaki robak i sucha karma w p豉tkach 篡wy pokarm to bedzie w przysz這sci narybek o ile nie bed chcia odchowac ma造ch
O鈍ietlenie to aquael slim plants 37w
filtracja to aquael ultramax1000 (鈍ietnie sobie radzi)
napowietrzacz terta 300 (odziwo cichy pomimo z造ch opini w tym temacie)
z informacji jeszcze to podaj CO2 i 瞠lazo w p造nie (1 na 2 dni)
Porsz瘳 pomoc

Smile
Powr鏒 do g鏎y
Zobacz profil autora Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
MarJan
Akwarysta

Do陰czy: 23 Kwi 2017
Pom鏬: 170
Sk康: Stargard

PostWys豉ny: 04 Gru 2019 18:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj.
Masz przemieszan obsad, w kt鏎ej poszczeg鏊ne gatunki w naturze 篡j w zupe軟ie innych warunkach. Dane gatunki ryb maj swoje wymagania, kt鏎e nale篡 zapewni dla ich prawid這wego 篡cia i bezproblemowego bytowania przez ca貫 swoje nieskr鏂one chor鏏skiem 篡cie. Wiadomo軼i te zawarte s w atlasach ryb.

Pisz na co powiniene zwr鏂i uwag, na pewno ryby "czuj si 鈍ietnie"- jeszcze.

Co do krewetek oczywi軼ie mo積a wpu軼i zapewniaj帷 im sporo g瘰tej ro郵inno軼i i kryj闚ek gdzie rybi pysk si nie zmie軼i, jednocze郾ie nastaw si, 瞠 nawet jak b璠zie ich sporo to widywa b璠ziesz sporadycznie par sztuk, krewetki chowa si b璠 przed rybami.
Otosk闚 nie polecam do 鈍ie瞠go akwarium jakim jest Twoje- delikatne to ryby, najpierw powiniene zrobi porz康ek z obsad i parametrami wody.

Nie spodziewaj si te "cud闚" po krewetkach czy jakichkolwiek rybach czyszcz帷ych- perpetuum mobile nie stworzysz.

Moje 112l >>klik<< Smile
nowe 168l >>klik<< Smile
Powr鏒 do g鏎y
M3R4K

PostWys豉ny: 04 Gru 2019 18:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzi瘯i za odpowiedz. Tak wiem ze to (zupa rybna jak to m闚i) ale chcia貫m mie ryby kt鏎e mi si podobaj chocia z niekt鏎ych musia貫m zrezygnowa. patrz帷 na pH wody dla ryb kt鏎e mam odziwo udaje mi si utrzymywa na 7 -7.5 mniej wi璚ej a ryby kt鏎e posiadam potrafi zyc w takich warunkach. oczywi軼ie wiem ze wielu akwaryst闚 z wielkim do鈍iadczeniem powie ze to nie powinno tak wygl康a bo nie te kontynenty i wgl. 瘸dnych ryb nie wida zeby jako by造 osowai貫 samotne b康z mia造 problemy ze zdrowiem wygl康a to ciekawie bym powiedzia. Jeden znajomy ma podobn obsade tylko zamiast skalara trzymie gurami mozaikowy. i ponad 9 miesiecy u niego jest wszystko dobrze. zapewniona ro郵inno軼 daje rybk odpowiedzni warunki do 篡cia (kryj闚ki miejsce do tar豉 ) r闚nie jest korze i kamienie.
Twoim zdaniem po jakim czasie mo積a by這 by doda otoski. A jak wspomnia貫 perpetum mobile nie zrobie i nie mia貫m takiego zamiaru. Tyle o ile chcia貫m biologicznej pomocy przy porz康kach. A jak wiadomo zawsze jaki glon si pojawi
Powr鏒 do g鏎y
MarJan
Akwarysta

Do陰czy: 23 Kwi 2017
Pom鏬: 170
Sk康: Stargard

PostWys豉ny: 04 Gru 2019 18:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardziej chodzi這 mi o twardo嗆 i temperatur u poszczeg鏊nych gatunk闚 w tym przypadku jak o pH...

Co do gurami- tu akurat ryba ma spore zakresy i potrafi si nie幢e dostosowywa, jak ma odpowiedni temperatur.

Otosk闚 dalej nie polecam, mia貫m i sza逝 nie robi, a s delikatne, cz瘰to cz窷 z nich w kr鏒kim czasie pada od wpuszczenia i nie s tak ciep這lubne jak molinezje, mieczyki czy skalary....pokrywa si wymogi mog skrajnie, ale tu raczej powinno si celowa w optimum dla wszystkich.

Wiadomo, ze zrobisz jak uwa瘸sz, ja przedstawiam tylko w豉sny punkt widzenia Smile

Moje 112l >>klik<< Smile
nowe 168l >>klik<< Smile
Powr鏒 do g鏎y
M3R4K

PostWys豉ny: 04 Gru 2019 19:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A rozumiem czyli mo瞠 jak捷 krewetk puszcz. temperatura 25-27 stopni
GH mniej wi璚ej na poziomie 12-20
praktycznie ka盥a z tych ryb jest wstanie w takiej wodzie 篡 zdrowo i przyjemnie. (zaczynam przygod z akwarystyk wi璚j jakies problemy zawsze mog sie pojawi b康z te niewiedza) dlatego te pytam Very Happy
a dla ro郵in proponowa by jeszcze jakie nawozy ? oczywiscie nie du穎 i nie drogo bo tez nie wydam maj徠ku. pod這瞠 mam substrat pod 篤irowy ale nie du穎 ;( dla uzupe軟ienia da貫m kulki gliniano torfowe z jbl
Powr鏒 do g鏎y
szamanka

Do陰czy: 08 Maj 2017
Pom鏬: 6
Sk康: Wroc豉w

PostWys豉ny: 05 Gru 2019 11:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
temperatura 25-27 stopni
GH mniej wi璚ej na poziomie 12-20
praktycznie ka盥a z tych ryb jest wstanie w takiej wodzie 篡 zdrowo i przyjemnie

Mniej wi璚ej 12-20? 12 to mi瘯ka, 20 to twarda.

Podstawowy zestaw test闚 kropelkowych od zooleka na allegro kosztuje ok 30zl (KH-GH i pH), bo oba da si kupi ok 15zl.

63l W患霩 78l Barwniakarium
Powr鏒 do g鏎y
M3R4K

PostWys豉ny: 05 Gru 2019 16:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzi瘯i za zwr鏂enie uwagi. Postaram si obni篡c GH do 15. jeszcze 1 pytanie czy lampa kt鏎 mam do akwa nie jest za s豉ba ? 37w tylko ze to ledy a led swieci bardziej niz swietl闚ka jakakolwiek.
Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona G堯wna -> Akwarystyka s這dkowodna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz do陰cza plik闚 na tym forum
Mo瞠sz 軼i庵a pliki na tym forum