Biała narośl i zanik koloru płetwy

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Magdaaaa
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2019 14:52

Biała narośl i zanik koloru płetwy

Post autor: Magdaaaa »

Hej. Miesiąc temu kupiłam nową rybkę do mojego akwarium - grubowarg dwubarwny. Tydzień temu zauważyłam na jego boku białą plamke. Na początku myślałam, że to po prostu jakiś uraz, że się uderzył o coś lub inna rybka go ugryzła. Jednak dziś zauważyłam że ta plamka stała się naprawdę duża i wygląda trochę jak jakaś narośl. Do tego wszystkiego, grubowarg stracił czerwony kolor swojego ogonu, stał on się niemal przezroczysty, a rybka utrzymuje się pionowo przy górze akwarium i ma bardzo ograniczone ruchy. Czy ktoś wie co to może być?


Akwarium 120l
Temperatura wody 27 stopni
Wszystkie parametry wody są odpowiednie
Obsada akwarium:
1x grubowarg dwubarwny
1x bojownik wspaniały samiec
4x gupik pawie oczko (samce)
7x molinezja (w tym 2 samce)
2x piskorek kuhla
AlisonLaurentis
Posty: 46
Rejestracja: 20 kwie 2019 11:40
Lokalizacja: Suszec

Post autor: AlisonLaurentis »

Jakim cudem parametry są odpowiednie jak np piskorki potrzebują zupełnie innej wody niż molinezje?? To znaczy jakie są?
Magdaaaa
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2019 14:52

Post autor: Magdaaaa »

AlisonLaurentis pisze:Jakim cudem parametry są odpowiednie jak np piskorki potrzebują zupełnie innej wody niż molinezje?? To znaczy jakie są?
7,1 pH
Twardość wody 10°

Pan w sklepie stwierdził, że jest wszystko w porządku z wodą. 🤷🏻‍♀️
Andrzej 1982
Posty: 187
Rejestracja: 31 sie 2019 19:49
Lokalizacja: Pow. Będzin

Post autor: Andrzej 1982 »

Mi pani w zoologicznym poleciła do akwarium 63l SUMIKA REKINIEGO 😱 trochę chyba przesadziła bo on dorasta do 130 cm i 50kg😁😂i od tej pory czytam na necie lub właśnie pytam na forum. Bo w sklepie patrzą tylko żeby sprzedać a jak już widzą że się ktoś nie zna to wtedy są w żywiole i wciskają co leci 🤪
Andrzej1982
100%amator
Posty: 66
Rejestracja: 28 wrz 2019 17:23

Post autor: 100%amator »

Najlepiej zrób zdjęcie. Może to być Plistoforoza albo Flexibakterioza. Pierwsza nieuleczalna, miałem z nią do czynienia "wyrąbała" całą ławicę neonków (atakuje głównie karpiowate i kąsaczowate). Drugiego przypadku oprócz zdjęć w magazynie nie widziałem na oczy. Ale najlepiej wstaw zdjęcie chorej ryby to znacznie ułatwi.
ODPOWIEDZ