Cichutki filtr wewnętrzny do 20l akwarium

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ginuha
Posty: 239
Rejestracja: 04 wrz 2019 13:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Cichutki filtr wewnętrzny do 20l akwarium

Post autor: Ginuha »

W większym akwa mam kaskadowy i jest super cichy, ale teraz szukam wewnętrznego do 20l, musi być ultra cichy bo akwa będzie stało w sypialni.
tojfer
Posty: 12
Rejestracja: 28 lut 2018 1:02

Post autor: tojfer »

Polecam Aquaela Pat Mini. Musi być w pełni zanurzony oraz bez wężyka napowietrzającego. Mam go już 2 lata i lata bez problemu. Głośniejszy już jest mechaniczny zegar sterujący oświetleniem.
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Aquael i Dennerle, te firmy mialem/mam i filtry sa bezszelestne, nawet ryby sie stresuja bo mysla ze plywaja w zbiorniku LT jak u Diany W. bez filtracji mechanicznej :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ginuha
Posty: 239
Rejestracja: 04 wrz 2019 13:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Ginuha »

swoją droga zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz.
Na stronach hodowców bojowników przeczytałam następujące informacje:
- bojowniki bardzo dobrze odnajdują się w akwariach wielkości 10/20l, ponieważ w naturalnym środowisku pływają tylko w okół gniazda (w promieniu 20/25 cm)
- nie potrzebują filtracji ponieważ naturalnie żyją w stojącej wodzie i ruch wody może je stresować. Tu zastanawiam się czy tak naprawdę potrzebuję filtr do tego akwa.

Zastanawiam się jak to wygląda w rzeczywistości. Macie jakieś doświadczenia?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Z doświadczenia wiem, że bojowniki w akwarium nie pływają w tak małym obrębie o jakim piszesz, jeśli mają przestrzeń to jej używają i badają każdy kątek. Nie wierzę też, że w naturze siedzą bojowniki po 1 sztuce w małej kałuży 20l każdy...raczej kałuża ma wiele więcej litrów i wtedy wiele ryb tworzy swoje rewiry...a tu już mamy inną wymianę wody i naturalną filtrację niż kałuża 20l, więc filtr stosowałbym jak najbardziej.
ODPOWIEDZ