[43]Bez nazwy

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

flop
Posty: 26
Rejestracja: 02 paź 2019 11:37

[43]Bez nazwy

Post autor: flop »

Hej.

Od dłuższego czasu planowałem swoje własne akwarium, jednak zdecydowałem się trochę poczekać, poduczyć się na spokojnie na innym akwarium. W końcu przyszedł ten moment, a raczej chwila - pojechałem do garażu, wyciągnąłem moją starą kostkę OW 35x35x35 i dalej się potoczyło. Na razie jedyne co mam to akwarium. Większość rzeczy już zamówiłem, szafkę dopiero dostanę w połowie stycznia. Zakładam temat wcześniej, żeby dopytać się Was o kilka nurtujących mnie kwestii.

Akwarium - OW 35x35x35, 5mm, niecałe 43l
Światło - Chihiros crystal led E351, 18W z regulatorem, pewnie będę świecić na maxa, 0,8w/l wyjdzie
Filtracja - ??
Podłoże - ADA Amazonia + ? (jedno z moich pytań)
Woda - 100% RO
Nawożenie - standardowo, CO2 z butli + sole KNO3, K2SO4, KH2PO4, MgSO4x7H2O, Mikro AquaArtu
Roślinność - wszystko zależne od tego co mi się w głowie zrodzi, przy takim podłożu i świetle mam szerokie pole do popisu

Pierwsza kwestia to filtracja. Zdecydowałem się na kubełek, początkowo wybór padł na ikolę 150, jednak odszedł mi koszt butli, którą zabiorę z mojej 45, więc mogę wydać trochę więcej na lepszy filtr. Polećcie coś rozsądnego w przedziale do 250 zł. Znajdę jakiegoś używanego eheima w tej cenie? Do tego szklane rurki - tutaj moje kolejne pytanie. Jaki wylot do tak małego baniaka? Klasyczny lily pipe, czy może jednak coś co bardziej rozbije przepływ? Dodatkowo - jakie media? Myślałem aby włożyć od dołu gąbki, później cermikę NeoMedia, na to wata i na wacie położyć węgiel aktywny/purigen, może oba?

Druga sprawa - co pod Amazonię? Myślałem o zakupie Power Sanda, jednak 150zł to sporo. Może po prostu kupić lawę wulkaniczną o gradacji podobnej do Power Sanda i do tego na dno podsypać bakteriami od ADA, koszta o wiele mniejsze, a efekt wydaje mi się, że uzyskam podobny.

Po trzecie - czym uzdatniać wodę RO, może mi ktoś polecić coś godnego uwagi, co ma dobry stosunek Mg do Ca? Myślałem o mineralizatorze od akwanawozy, którego używałem kiedyś, RO biały v.6. Inna sprawa, warto zakupić miernik TDS? Czy jest to zbędna zabawka i można po prostu mineralizować bazując na GH.
ODPOWIEDZ