Pomoc w identyfikacji dziwnego nalotu na moczarce

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
endriuzlasu
Posty: 7
Rejestracja: 18 lis 2019 11:20
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Pomoc w identyfikacji dziwnego nalotu na moczarce

Post autor: endriuzlasu »

Mam prośbę w pomocy identyfikacji tego dziwnego nalotu na liściach moczarki. Oprócz tego nalotu pojawiły się małe białe pływające żyjątka, które są na tyle małe że mój aparat ich nie ogarnia.

Akwarium 10l pływa w nim 4 krewetki i 2 małe zbrojniki pospolite
Temperatura 24°
Oświetlenie to najmniejsza dostępna lampka LED
Na powierzchni wody pływa sobie rzęsa na korzeniu jednej z nich też zauważyłem ten sam nalot

Parametrów wody nie jestem w stanie podać, bo ich nie monitoruję.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2020 23:47 przez endriuzlasu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Podaj nam kody do zdjęć z Fotosika, wybierz te do wklejenia na stronę forum dyskusyjnego. Zobacz tagi pod zdjęciami.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
endriuzlasu
Posty: 7
Rejestracja: 18 lis 2019 11:20
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Mam nadzieję że teraz będzie ok

Post autor: endriuzlasu »

Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Kody do zdjęć - wybierz opcję z Fotosika. Błagam. To bardzo proste. Wybierz kody do zdjęć na fora dyskusyjne.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
endriuzlasu
Posty: 7
Rejestracja: 18 lis 2019 11:20
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Za szybko chciałem wkleić zdjęcie. Moje niedopatrzenie

Post autor: endriuzlasu »

Obrazek

Jak się trochę powiększy zdjęcie, to widać takie jakby wykwity trochę galaretowate.

Co do zbrojnika to czeka na start 2 akwarium, ale na razie kompletuję ekwipunek.

Muszle wyjadą, wrzuciłem z zamysłem na kryjówki dla krewetek i golonka, póki nie przyjdzie paczka z gratami.
Korzeń preparuję samodzielnie i wjedzie najwcześniej za 2 miesiące. (A może i później). Prędzej wystartuje 2 akwarium :-) więc póki co dostają płatki dla glonojadów z tropicala.

Czy to może być syndrom pojawienia się wypławków??
Ostatnio zmieniony 09 sty 2020 17:59 przez endriuzlasu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać użyj opcji "zmień"

Wywal muszle z akwarium, zatwardzają wodę, a w tak małym zbiorniku mogą mocno zmieniać jej parametry.
Zbrojniki nie nadają się do trzymania w 10l, rozumiem, że to czasowo, ale nawet jeżeli czasowo to daj im jakieś drewno do skubania (korzeń, gałąź) bo muszą pozyskiwać celulozę niezbędną im do prawidłowego trawienia.

Na moczarce nie widzę nalotu.

Bez ustalenia parametrów wody się nie obejdzie.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
endriuzlasu
Posty: 7
Rejestracja: 18 lis 2019 11:20
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Tak wiem...

Post autor: endriuzlasu »

Miałem nie wklejać nowych postów ale identyfikacji ciąg dalszy... Czy może to być spowodowane pojawieniem się wypławków?? Drążę temat bo lubię swoje krewetki a jak wspominałem podobny śluz pojawił się na głowach krewetek... Podzielcie się swoją opinią na ten temat??

Obrazek
ODPOWIEDZ