GLONOJAD

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Adusia

GLONOJAD

Post autor: Adusia »

Mam 3- letniego glonojada który ma 25cm. Jego ulubionym siedliskiem był zamek ale ostatnio kupiłam napowietrzacz i teraz plywa po calym akwa a niormalnie to tylko z zamku uciekal gdy cos mu grozilo. Nie wiem dlaczego sie tak upokoił a moze on po prostu szuka glonów. Moje akwa (60l) nie ma wogóle glonów :D Mioze powinnam kupic rybce tabletki dla glonojadów, ale czy one nie sa szkodliwe, jakie wybrac, jak podawać, czy wodfa nie bedzie po nich metna??? Zwracam sie do ekspertow :D o pomoc. DZIEKUJE!

-------------------------------------------
Akwarium 60l
Obsada:
1 glonojad 3-letni
ok. 25 molinezji (black Molly)
Lesiotech
Posty: 22
Rejestracja: 29 mar 2006 11:43
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiotech »

Popraw błędy to może ktoś zrozumie

Pozdro.
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Trzymanie tego zbroijnija (glonojada ) w akwa 60l to troche dla niego meczarnia, tak mysle i przydałby mu sie lepszy zbiorniczek. A skoro niestety nie, aczkolwiek polecam i to koniecznie gowydac, to musisz podawac mu pokarm dla rybek dennych w postaci granulkow, czy tabletek itp.

Pozdrowieni
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
blichu79
Posty: 93
Rejestracja: 24 lut 2006 20:01
Lokalizacja: okolice wrocławia

Post autor: blichu79 »

ja sam sobie kupiłem ostatio tabletki tropicala i glonojady jakos nie specjalnie za tym przepadaja....
Chuck Norris jest tak twardy że słucha mandaryny

Obrazek
Zbanowany bo spamował, nabijał punkty pomógł na 2 swoich kontach na forum...
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

blichu79 pisze:ja sam sobie kupiłem ostatio tabletki tropicala i glonojady jakos nie specjalnie za tym przepadaja....
No to masz coś nie tak z glonojadami :lol: pewnie chodzi Ci o zbrojniki niebieskie.... Je należy karmić wieczoram, gdyż żerują głównie w nocy.
Pozdrawiam
90l-SA - sprzedam
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Moje dwa zbrojniki wręcz uwielbiają tabletki przyklejane na szybę. Zaczyna sie wtedy mała bitwa w akwa bo nie dopuszczają do tabletek innych ryb. Małe łakomczuchy. A od jakiegos czasu odkryły kolejną pyszną rzecz - a mianowicie kalafior.
No coż, ale jaki i ludziom rybkom też różne rzeczy smakują

Pozdrawiam
Per aspera ad astra

Obrazek
delTORO
Posty: 75
Rejestracja: 07 mar 2006 8:50

Post autor: delTORO »

Witam.
Zb. niebieskie jak będą głodne to po najmocniejszą lampę wyjdą :D Nie martw się że od razu nie płyną po tabletke lub im nie smakują. Jak zgłodnieją to będą "wciągać" wszystko co się nawinie :D . U mnie jak mają humor to zaczynają wywłócznik i mech jawajski "czyścić" choć obok leży kalafior, brukselka i marchewka lub tabletki ze spiruliną.
delTORO
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

ale autor tematu powiedzial ze ten glonojad ma 25 cm czyli ze to nie moze byc zbrojnik niebieski
a co do jego zachowania to mysle ze jemu sie podoba taki dodatkowy ruch wody
moje zbrojniki chetnie wychodza z kryjowek gdy wlaczam napowietrzacz bo wowczas robi sie taki niewielki prad wody i one chyba lubia jak ich taki "przeciag" opiewa w koncu zyja w dosc bystrych rzekach gdzie im otwor gebowy sluzy jako przyssawka do trzymania sie powierzchni i ja swoim zbrojnikom specjalnie zrobilem taki ruch wody by mialy jakas radoche z tego ze musza zyc w akwarium :lol: a co do pokarmu to polecam podawanie wieczorem bo za dnia one i tak sobie skubna to co podajemy innym rybom
ja osobiscie podaje wieczorem po zgaszeniu swiatla gdyz tylko wowczas mam szanse zobaczenia moich mlodych glonojadkow(chyba ze jak podrosna to i za dnia sie pokazuja) i proponuje takze urozmaicenie ich diety w zielonke a w co dokladniej to juz wystarczy poszukac na forum bo o tym bylo :lol:
Póki co 96 litrów-amazonka
Adusia
Posty: 10
Rejestracja: 14 kwie 2006 11:28
Lokalizacja: Wierzchosławice

glonus

Post autor: Adusia »

No moj glonus tez tego nie wcina za to molinezje, mieczyki i reszta pochlaniaja :lol: to w 5 minut A no masz racje moj glonojad to kiedys sie na kamieniu napowietrzajacym polozym:)
''W końcu tutaj odnalazłam siebie,,
Awatar użytkownika
Qbas
Posty: 48
Rejestracja: 27 sty 2006 22:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Ten tego ...ja córki glonojady vel. przyklejaki :lol: karmie głównie spiruliną w tabletkach albo w małych "balaskach" . I na razie o dziwo już od 1.5 misiąca w akwa buszuje okolo 3-6 maluszków ( a wcześniej zdychały).
Balaski są wg mnie lepsze bo mniejsze i można je rozrzucić po większej powierzchni tym samym zwiększając prawdopodobieństwo że małe gloncie znajdą je zanim inne ryby nie zjedzą :twisted:
Szacuneczek Qbas
Sikor
Posty: 4
Rejestracja: 07 kwie 2006 13:28

Post autor: Sikor »

witam serdecznie.......jesli nadal masz tego "glonojada" to lepiej jak najszybciej oddaj go znajomemu ktory ma wieksze akwa bo skoro ma 25 cm to jest to G.gibbiceps lub L.multiradiatus a te ryby moga osiagac nawet 50 cm!! wiec sama widzisz ze nie nadaja sie kompletnie do 60l akwa......taki zbiornik to dla niego katorga uwierz mi :( te ryby wymagaja akwa minimum 300l a w twoim juz karlowacieje bo po 3 latach powinien miec juz zdecydowanie ponad 25 cm.....pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ