Śmierdzący silikon

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
lukasz133
Posty: 54
Rejestracja: 25 lut 2018 12:14

Śmierdzący silikon

Post autor: lukasz133 »

Witam,ponad tydzień temu zamontowałem belkę led do pokrywy akwarium,przykleiłem ja za pomocą silikonu akwarystycznego firmy Tytan i tu mam problem,ponieważ strasznie śmierdzi octem i nie wiem jak się pozbyć tego zapachu,czy ma ktoś z Was jakiś pomysł,próbowałem przemywać wodą z płynem,wietrzyłem 3 dni na zewnątrz i nic
Tadek
Posty: 47
Rejestracja: 19 lis 2019 14:38

Post autor: Tadek »

Z reguły tego rodzaju sylikony wysychają z prędkością około 1 mm na dobę absorbując wilgoć z powietrza. Więc jeśli miałeś grubszą warstwę to może jeszcze gdzieś się ulatnia octowy zapach. Powinno samo przejść.

Pozdrawiam
lukasz133
Posty: 54
Rejestracja: 25 lut 2018 12:14

Post autor: lukasz133 »

Jeśli chodzi o twardość to faktycznie po dwóch dniach jest bardzo mocno związane,ale zapach nic nie ustępuje,dobrze by było wymoczyć w wodzie tak jak akwarium się zalewa ale nie będę oświetlenia całego zanurzał w wodzie,jak nie ustąpi po jeszcze tygodniu to chyba oderwę i przykleje na żywicy o
artleep
Posty: 22
Rejestracja: 13 kwie 2018 5:59

Post autor: artleep »

Myślę że poprostu trzeba poczekać aż wywietrzeje. Używałem tego silikonu i dobre 4-5 dni było czuć octem.
lukasz133
Posty: 54
Rejestracja: 25 lut 2018 12:14

Post autor: lukasz133 »

Ja dałem grubą warstwę i może dlatego czuć go już przeszło tydzień,no cóż poczekam jeszcze z tydzień może w końcu przestanie śmierdzieć
ODPOWIEDZ