Filtr zew do nano 25x25x40 25L - cienkie rurki

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
ziemian
Posty: 15
Rejestracja: 13 sty 2020 20:48

Filtr zew do nano 25x25x40 25L - cienkie rurki

Post autor: ziemian »

Witam,
Poszukuję filierka zewnętrznego do kosteczki coś małego gustownego tak aby ograniczyć ilość sprzętu w środku z uwagi na małe gabaryty kostki.
Obecnie pracuje Pat mini i kaskada ,planuję zamienić obecne filtry na jeden zewnętrzny z szklanymi wlotami:

Wybór NR1
FLUVAL 107 - fajny już prawie się zdecydowałem, ale nie wiem jak dopasować wielkość szklanych rurek gdyż filtr ma jakieś nietypowe rury jak od pralki :D 14,5 mm a wloty wyloty to 9/12 lub 12/16 ????

https://www.youtube.com/watch?v=kCJyZmX6ph8


Wybór NR2
EHEIM CLASSIC 150 - cienkie w miarę rurki 9/12 i 12/16 nie ma problemu z wyborem dolotów, plus nie ma problemu z lewym obiegiem, ale brak zaworów
i taki jakiś archaiczny straszliwie jak z poprzedniej epoki???

Wybór NR3
JBL CristalProfi e402 GREENLINE - mały fajny porównywalny do FLUVAL 107 wiadomo jakie doloty dobrać, ale boję się lewego obiegu miałem większą wersję i faktycznie problem występował i trzeba kombinować.

i reszta:
Tetra 400 plus - nie mam opini , Multicani 800 (jakieś strasznie grube węże), Hydor Prime 10 - nie mam opinii, ikola 150 - nie mam opini


Prośba o pomoc bo nie mogę się zdecydować chodzi o cichy kompaktowy podnoszący słup wody do 1m + z cienkimi węzami tak aby można było by dobrać gustowne niewielkie doloty. Żadnych wewnętrznych lub też z dodatkowymi pompami ani kaskad . Dzięki z góry za propozycje uwagi.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Witaj.

Do małego akwarium 25l filtr o zewnętrzny będzie raczej ciężko.
Dam przykład Ikoli150, bo takowy posiadam -w 63 litrach w sam raz, skręcony na mały wypływ wody jest wystarczający, ale do 25l będzie za duży.
Kupiłem swego czasu filtr chiński HBL-802, który pracował właśnie w akwarium 25x40x25. Z tej rodziny HBL-80x są jeszcze mniejsze, ale HBL-802 zajmował cały krótszy bok akwarium i wypływ wody, po skręceniu, był za duży. Do tego filtr do cichych na należał.
Dlatego też uważam, że mniejszym filtrem tej rodziny (HBL-801) byłby ten sam problem z dużym wypływem i/lub głośnością.
Miałem też do kostki 27l (30x30x30) filtr kaskadowy Jeneca z serii XP, który uległ modyfikacji i producent zrobił z niego kaskadowy kubełek :) - pojemnik wisiał jak kaskada, ale był to pojemnik szczelny jak kubełek.
Sama kaskada była i nawet dobra (duży pojemnik na media) i cicha, bo moc wirnika nie był zbyt duży i nie powodowało to "pralki" w akwarium, ale niestety, turbinkę trzeba było często czyścić bo wystarczyło niewiele osadu i spadał przepływ. Jeneca XP-15 jest dostępna w Polsce na znanym portalu, filtry serii HBL są dostępne w Chinach na znanym portalu :)
Proponuję jednak pomyśleć o kaskadzie, bo do takiego akwarium kubełek to trochę przerost formy nad treścią.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ziemian
Posty: 15
Rejestracja: 13 sty 2020 20:48

Post autor: ziemian »

No własnie tu jest dylemat? zbiornik mały z 20 L netto (pozostałość po dawnej pasji (zbiornik 250L+ kostunia na krewcie) na próbę przytargany po latach baniaczek firmy blau gięte termicznie rogi wiec ładnie się prezentuje jak na kostkę :) Z samą filtracją w sumie nie ma co szaleć, ale zależy mi na estetyce -i tak Janeka XP 15 pewnie da radę, i bardzo ciekawa opcja, ale mało gustowne te rurki wylotowe. Natomiast plus za cenę vs możliwości. Jest też widzę gustowniejsza wersja XP-11 taka kaskada max od mainfriendów.

https://www.youtube.com/watch?v=NojFbW8KFTs

Docelowo możliwe ze zwiększę gabaryt do takiego czegoś:

https://www.sklepdennerle.pl/pl/p/DENNE ... e-60-l/107


Sam już nie wiem namieszałeś mi w głowie:D,, ale dzięki za szczere uwagi
ziemian
Posty: 15
Rejestracja: 13 sty 2020 20:48

Post autor: ziemian »

Poczytałem, pooglądałem i chyba wesprę rodzimą firmę i zakupie:

AQUAEL VERSAMAX FZN-1 - cichy tani i wydajny można zasypać czym się chce prosty w czyszczeniu.

Zastanawiałem się jeszcze nad Fluvalem C2 lub 3 ale naczytałem się że to tylko się zapycha i za cichy nie jest drogi stosunkowo.

No i jeszcze chińczyk: XP-U6 + LAMPA UV-C + SKIMMER, więcej możliwości, ale jakość wykonania słaba i ponoć może głośno chodzić......wiec kubełki na razie chyba odpuszczę i zakupię VERSAMAX FZN-1
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Generalnie z kaskadami w kostkach nie miałem większych problemów, miałem nawet jakiś malutki wynalazek JKA/Atman, z gąbką mniejszą niż paczka papierosów i o dziwo radził sobie...
Z Aquaela nie doradzę (poza serią Turbo, ale ten jest duży).
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ziemian
Posty: 15
Rejestracja: 13 sty 2020 20:48

Post autor: ziemian »

Finalnie zakupiony został AQUAEL VERSAMAX FZN-1 przyszedł padnięty:D
Zakupiony drugi na chwilę obecną robi robotę zobaczymy jak się spisze w perspektywie czasu.
ODPOWIEDZ