Jaki filtr 70l?

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Agvx
Posty: 4
Rejestracja: 09 lut 2020 19:59

Jaki filtr 70l?

Post autor: Agvx »

Chce zalozyc moje pierwsze akwarium 70l. Jaki filtr byscie polecili? Podobno unimax 250 jest dobry, na allegro 200zl uzywany. Dodam ze sporo o filtracji poczytalem I czesto ludzie pisza o dwoch filtrach jeden mechaniczny drugi biologiczny. Jeden do tych dwoch zastosowan nie wystarczy do takiego akwarium?
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Spokojnie jeden ci wystarczy. Nie doradze jednak co do rodzaju, bo nie mam pojecia o cenach i sprzecie w pl. Pozdro.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Agvx pisze: na allegro 200zl uzywany.
Kup nową Ikolę150 za mniej. Ma co prawda jeden kosz na media, ale pod koszem jest dużo miejsca i tam daje się gąbkę - mam tam pociętą gąbkę i ceramikę, w koszu mam gąbkę. Nie bardzo rozumiem traktowanie filtra osobno jako mechanik i biolog - jeden filtr z odpowiednimi mediami wystarcza (gąbka spełnia swoje zadanie co do filtracji, są różne gęstości gąbki więc można poszaleć...). Filtr ma poruszać wodę i "przy okazji" wyłapywać paprochy, zbyt sterylne akwarium nie jest dobre.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Agvx
Posty: 4
Rejestracja: 09 lut 2020 19:59

Post autor: Agvx »

krzych_100 pisze:
Agvx pisze: na allegro 200zl uzywany.
Kup nową Ikolę150 za mniej. Ma co prawda jeden kosz na media, ale pod koszem jest dużo miejsca i tam daje się gąbkę - mam tam pociętą gąbkę i ceramikę, w koszu mam gąbkę. Nie bardzo rozumiem traktowanie filtra osobno jako mechanik i biolog - jeden filtr z odpowiednimi mediami wystarcza (gąbka spełnia swoje zadanie co do filtracji, są różne gęstości gąbki więc można poszaleć...). Filtr ma poruszać wodę i "przy okazji" wyłapywać paprochy, zbyt sterylne akwarium nie jest dobre.
Ta Ikola to dobry filtr? Nie widze go nigdzie w polecanych. A to chyba jakis chinczyk.
wężowakolumna
Posty: 204
Rejestracja: 12 kwie 2019 15:45
Lokalizacja: jarosław

Post autor: wężowakolumna »

No przecież Ci Krzysiek polecił. Polecałby zły filtr?
ODPOWIEDZ