Awaria akwarium

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Bartekj
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2020 2:16

Awaria akwarium

Post autor: Bartekj »

Na wstępie jako nowy chciałbym się przywitać :)

Robię przesiadkę na 240L. Kupiłem używane akwarium, które było cały czas zalane. Po odklejeniu folii z tła okazało się że .
Jedno z wzmocnień ma biały ślad na silikonie długości ok 25cm. Dodatkowo w jednym narożniku na łączeniu szyb na samej górze też jest biały ślad wielkości ok 1,5cm/0,5cm. Po zalaniu ten ślad w narożniku zrobił się trochę większy ok 1,5cm/1cm. Wystraszyłem się i odlalem trochę wody. Nie wie co dalej z tym fantem zrobić, akwarium rozgrzebane do połowy. Z racji tego że chciałem wykorzystać żwir,rośliny i wodę z poprzedniego baniaka to ryby zostały na szybko przełożone do akwarium zastępczego. Teraz mają ciasno w kostce zorganizowanej na szybko a ja nie wiem co zrobić. Czy jakby nie było jest to jakiś błąd akwa lub objaw wieku ale można śmiało zalewac czy jest to objaw tego że akwarium się rozkleja. :( Forumowiczów doświadczonych w klejenie zbiorników proszę o pomoc.
Bartekj
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2020 2:16

Post autor: Bartekj »

Czy takie ślady są groźne? Jest na forum ktoś z Poznania kto ewentualnie zajmuje się klejeniem/ naprawą?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Zdjęcia by się przydały, ale z opisu nie wróżą dobrze, ten narożnik.
Szkła nie powinno się "doklejać", jak już to całkowicie rozkleić, usunąć wszelkie nieczystości, stary silikon i skleić całość na nowo.
Bartekj
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2020 2:16

Post autor: Bartekj »

Postaram się wrzucić jakieś foto jutro. Myślałem żeby dokleić wzmocnienie w narożnik.
macieja792
Posty: 210
Rejestracja: 01 sty 2020 9:25

Post autor: macieja792 »

Szklarz.
ODPOWIEDZ