Przewóz ikry razem z Barwniakiem czerwonobrzuchem.

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Ginger
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2020 21:19

Przewóz ikry razem z Barwniakiem czerwonobrzuchem.

Post autor: Ginger »

Cześć, może mi doradzicie.

Moja parka Pięlegniczek - Barwniak czerwonobrzuchy właśnie złożyła ikry w kokosie. To już kolejna próba i przy tym razie obiecuje sobie dopilnować ikrę od A do Z. Jednak chce przełożyć ikrę w kokosie wraz z parką rodziców do innego akwarium, aby mój Duch Amazoński ale i też inne ryby nie zjadły młodych. Wprawdzie Samica i Samiec bardzo bronią wejścia do kokosa, ale bardziej martwię się co dalej. (dodam że jeszcze nie wykluły się). Akwarium to 72 litry i jestem przed zmianą go na 300 litrów bo ryby już potrzebują tego. Jednak nie stanie się to w ciągu tygodnia....dlatego jest ogromne ryzyko że po prostu inne ryby zjedzą je.

Pytanie czy bezpieczne będzie przewiezienie IKRY z kokosem i PARY Barwniaków do innego akwiarium które jest w innym mieszkaniu. Chodzi mi o transport, o trochę inną wodę. Czy to nie zestresuje samicy i samca, jak i nie wpłynie negatywnie np przez pogodę i przez inne parametry na ikrę.

Starałam się bardzo dokładnie to opisać i dziękuję za wszelkie porady.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Cześć,
ja bym nie ruszał. Po takiej przeprowadzce dorosłe prawdopodobnie zjedzą ikrę.

Jak już postawisz te 300l to barwniakom zostaw 72l na tarliskowe. Bez stresu będą mogły wtedy odchować małe.

W sumie 300 na ducha to też mało... rośnie nawet do 50cm.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ