Filtr do 60l

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Kaleczka
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2020 15:15

Filtr do 60l

Post autor: Kaleczka »

Witam. Mamy akwarium 60 l. Chciałabym zmienić filtr na zewnętrzny, do tego lampa uv najlepiej tez zewnętrzna i Ew napowietrzacz jeśli potrzebny do takiego filtra. Chciałabym żeby było jak najciszej ( akwarium w pokoju dziecka). Czytam na różnych stronach i zgłupiałam co wybrać. Proszę o pomoc.

Temat wydzieliłam z dyskusji prowadzonej przez innego autora. Proszę zakładaj własne tematy. MOD BARA
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

No czytając o głośności pracy filtrów to tylko "zgłupieć" można...napowietrzacz jest z reguły zbędny w akwarium, przydaje się bardzo rzadko od czasu do czasu, ma to wtedy związek z leczeniem ryb ewentualnym- mam akwarium kilka lat już można powiedzieć i nigdy nie miałem napowietrzacza.
Z tego co czytałem filtry Ikola są ciche, ale sam nie miałem styczności z nimi, jak miałem kaskadę aquaela FZN-3 to pamiętam, ze była cicho po kombinowaniu z podłożeniem styropianu. Jak kubełek chcesz kupić, to go koniecznie umieść w szafce, żeby nie pracował na zewnątrz, szafkę można dodatkowo wytłumić gąbką, wtedy jest spora szansa prawie na całkowitą ciszę...
Lampa UV też nie bardzo jest potrzebna- również nigdy nie używałem, wyjaławia wodę.
Może ktoś będzie bardziej pomocny.


I tak żeby było w temacie, bo troch e został "skradziony", Maxi Kani 500 powinien spokojnie starczyć na wskazany litraż.
ODPOWIEDZ